Офіційний веб-сайт
Управління культури Житомирської ОДА

2017-12-28
Привітання з Новим роком та Різдвом Христовим

2017-12-17
Відбувся ХІІ Фестиваль польської колядки на Житомирщині

2017-12-11
Відкриття персональної виставки майстрів народної творчості соломоплетіння

2017-12-05
Ювілейні зустрічі до 120-річчя від дня народження Бориса Тена

2017-11-22
ВІдкриття музею історії Поліського академічного ансамблю пісні і танцю Льонок імені Івана Сльоти

2017-11-22
УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗАМІЩЕННЯ ВАКАНТНОЇ ПОСАДИ СПЕЦІАЛІСТА ВІДДІЛУ ПЛАНОВО-ФІНАНСОВОЇ РОБОТИ

2017-11-15
Відкритий конкурс бандуристів імені Володимира Кабачка у місті Полтаві

2017-11-14
Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й.Д. Буханчука запрошує на відкриття виставки Володимира Дзюбенка

2017-11-14
22-24 листопада 2017 року відбудеться VIII Міжнародний фестиваль інструментальної музики "Сонячні кларнети"


Всі новини 


Що нового на сайті? Анонси заходів Доступ до публічної інформації Накази основної діяльності ІНФОРМАЦІЯ Нормативна база

Інші інтернет-ресурси:
Урядовий портал
Урядова гаряча лінія
Міністерство культури України
Державна Податкова Адміністрація

Музей партизанської слави Полісся
 

Будівництво музею розпочалося у 1961 році і велося народним методом жителями колишнього районного центру і навколишніх сіл, як данина глибокої поваги до бойових подвигів своїх земляків, як пам'ятник всім полеглим і живим, хто захистив незалежність нашої Батьківщини. В роки Великої Вітчизняної війни у лісах Овруччини тривалий час дислокувались партизанські загони з'єднань О.М. Сабурова, О.Ф. Федорова, С.А. Ковпака, М.І. Наумова, С.Ф. Малікова та їхні штаби. На Словечанській землі проходили історичні засідання нелегального ЦККП(б) України та нарада командирів партизанських з'єднань і загонів під керівництвом секретаря ЦККП(б)У Д.С. Коротченка, начальника Українського штабу партизанського руху Т.А. Строкача.

Музей партизанської слави Полісся

У листопаді 1962 року відкрилася експозиція музею у трьох залах. До 1971 року музей був народним, першою його завідуючою була Г.О. Виговська, учасниця партизанської боротьби. Вона зібрала перші 200 експонатів, які склали основу експозиції.

У 1971 році була проведена перша реекспозиція музею і він став відділом Житомирського обласного краєзнавчого музею. До 40-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні була проведена повна реекспозиція музею, яка відкрилась для відвідувачів 9 травня 1985 року. Нова експозиція розміщена у п'яти залах. Увагу відвідувачів привертає діорама "База Житомирського партизанського з'єднання ім. Щорса", а також зал, де експонуються предмети партизанського побуту: саморобний млин, гармонь, постоли, фляги та ін. Серед унікальних експонатів - шкіряна куртка С.Ф. Малікова, партизанський парашют; особисті речі народної поетеси, колишньої партизанської зв'язкової О.Ф. Добахової; документи славного сина словацького народу, Героя Радянського Союзу капітана Яна Наліпки (Репкіна).

У розділі експозиції по сучасності подано матеріали про земляків - воїнів-інтернаціоналістів та героїв-чорнобильців.

Фонд музею складають понад 1200 одиниць зберігання.

Увазі відвідувачів пропонується різноманітна тематика екскурсій для різних вікових категорій у т.ч. для учнівської та студентської молоді, вихованців дитячих садків, працюють кінолекторії, проводяться зустрічі з учасниками партизанського руху у краї, цикли уроків пам'яті, мужності та слави.

Музей працює для відвідувачів щоденно, крім понеділка з 10 до 18 год. Вартість вхідних квитків: загальний та для учнів і студентів, що віднесені до І – ІІ категорій постраждалих від аварії на ЧАЕС – безкоштовно; загальний для тих, що віднесені до ІІІ – ІV категорій постраждалих від аварії на ЧАЕС – 2 гривні; для учнів і студентів, що віднесені до ІІІ – ІV категорій постраждалих від аварії на ЧАЕС – 1 гривня. Вартість екскурсійного обслуговування: загальний та для учнів і студентів, що віднесені до І – ІІ категорій постраждалих від аварії на ЧАЕС – безкоштовно; загальний для тих, що віднесені до ІІІ – ІV категорій постраждалих від аварії на ЧАЕС – 10 гривень; для учнів і студентів, що віднесені до ІІІ – ІV категорій постраждалих від аварії на ЧАЕС – 10 гривень.

Безкоштовне відвідування музею проводиться у такі державні свята: День Перемоги (9 травня), Міжнародний День музеїв (18 травня), День Конституції України (28 червня), День Незалежності України (24 серпня), День знань (1 вересня).

11122, с. Словечно, Овруцький район, Житомирська область;

тел.(8 04148) 5-12-41

Завідуючий: Хилевич Василь Остапович

  Запитання надсилайте за адресою: ukt_zt@ukr.net  
  ©2006 Управління культури Житомирської ОДА
©10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25 тел/факс: 8 (0412) 47-22-00