Офіційний веб-сайт
Управління культури Житомирської ОДА

2018-07-10
Оголошується конкурс на зайняття вакантної посади завідувача сектору у справах релігій та національностей

2018-05-22
Відкритий обласний Конкурс туристичної фотографії з нагоди Дня туризму

2018-05-18
Оголошується конкурс на здобуття обласної літературно-мистецької премії імені Лесі Українки

2018-04-25
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", спеціаліста Мозговенко Оксани Миколаївни

2018-04-04
«Folknery» по-житомирськи: На велосипедах прямісінько у відкритий космос. Концерт гурту в музеї космонавтики ім. Корольова

2018-03-22
Оголошується конкурс на зайняття вакантної посади спеціаліста відділу планово-фінансової роботи

2018-03-21
Оголошується конкурс на зайняття вакантної посади заступника начальника відділу планово-фінансової роботи

2018-02-17
Відбувся обласний етап Всеукраїнського огляду-конкурсу за програмою Українського фонду культури

2018-01-29
Запрошуємо до участі у щорічному обласному конкурсі читців-декламаторів, присвяченого річниці від дня народження Лесі Українки


Всі новини 


Що нового на сайті? Анонси заходів Доступ до публічної інформації Накази основної діяльності ІНФОРМАЦІЯ Нормативна база

Інші інтернет-ресурси:
Урядовий портал
Урядова гаряча лінія
Міністерство культури України
Державна Податкова Адміністрація
Для громадян з порушенням слуху

Літературно-меморіальний музей Лесі Українки
 

Літературно-меморіальний музей Лесі Українки у місті Новоград-Волинському був відкритий у 1970 році на честь століття з дня народження поетеси. На фасаді будинку музею встановлена бронзова меморіальна дошка (скульптор Г.І. Кальченко) з написом: "В цьому будинку в 1871 році народилася велика українська поетеса Леся Українка".

Перед будинком встановлено бронзовий бюст Лесі Українки (скульптор В.А. Дяченко).

Експозиція музею розташовано у 6 залах, 3 з них меморіальні. Експонуються особисті речі поетеси: вишита сорочка, спідниця, фартушок, стрічки, намисто, фарфорова чашечка та ін.

1993 року до меморіального будинку музею добудована частина приміщення, де сьогодні розміщена літературна експозиція, що розповідає про життєвий і творчий шлях письменниці. Гордістю музею є експоновані тут прижиттєві збірки творів поетеси, які вдалося розшукати і придбати в останні роки.

Сьогодні Новоград-Волинський літературно-меморіальний музей Лесі Українки зосереджує у своїй експозиції та у фондах більше 2 тис. основного та біля 1 тис. одиниць науково-допоміжного фонду. Музей підтримує найтісніші контакти з десятками культурних установ в Україні та за її межами. За роки діяльності музей відвідало біля 650 тис. чол., проведено понад 187700 екскурсій.

На літературно-мистецькі свята "Лесині джерела" та "Плеяди паростків Лесиного краю" злітаються молоді поети, кобзарі України, художні колективи, науковці країни, щоб засвідчити свою глибоку шану славній дочці народу, наповнити легені і душу цілющим повітрям і краєвидами над берегами Случі, які з дитинства і до кінця життя пам'ятала велика Поетеса.

Увазі відвідувачів пропонується різноманітна тематика екскурсій для різних вікових категорій у т.ч. для учнівської та студентської молоді, вихованців дитячих садків.

Музей працює для відвідувачів щоденно, крім неділі та понеділка з 10 до 18 год. Вартість вхідних квитків: загальний; для студентів заочного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 6 гривень; для учнів загальноосвітніх шкіл, курсантів військових училищ та ВУЗів, студентів денного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 3 гривні. Вартість екскурсійного обслуговування становить: загальний; для студентів заочного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 30 гривень; для учнів загальноосвітніх шкіл, курсантів військових училищ та ВУЗів, студентів денного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 15 гривень.

Безкоштовне відвідування проводиться у такі державні свята: День Перемоги (9 травня), Міжнародний День музеїв (18 травня), День Конституції України (28 червня), День Незалежності України (24 серпня), День знань (1 вересня).

11704, м. Новоград-Волинський, вул. Соборна, 94; тел. (8 04141) 5-21-80

Завідуюча: Римська Віра Омелянівна

  Запитання надсилайте за адресою: ukt_zt@ukr.net  
  ©2006 Управління культури та туризму Житомирської ОДА
©10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25 тел/факс: 8 (0412) 47-22-00