Офіційний веб-сайт
Управління культури Житомирської ОДА

2018-11-08
Перелік робіт, які подані на здобуття Житомирської обласної краєзнавчої премії 2018 року

2018-10-23
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", головного спеціаліста Бондарчук Алли Іванівни

2018-10-19
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", головного спеціаліста Іщук Олени Сергіївни

2018-10-12
Оголошується конкурс на заміщення посади генерального директора КП “Житомирська обласна філармонія імені Святослава Ріхтера” Житомирської обласної ради

2018-10-05
Запрошуємо до участі у Фотоконкурсі-фотовиставці "Рідний край - моє Полісся"

2018-10-05
Житомир готується приймати Міжнародну хореографічну асамблею імені Н.Скорульської

2018-10-05
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", головного спеціаліста Волинець Руслани Петрівни

2018-10-03
ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ КРАЄЗНАВЧОЇ ПРЕМІЇ

2018-09-18
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", головного спеціаліста Щастної Ганни Владиславівни


Всі новини 


Що нового на сайті? Анонси заходів Доступ до публічної інформації Накази основної діяльності ІНФОРМАЦІЯ Нормативна база

Інші інтернет-ресурси:
Урядовий портал
Урядова гаряча лінія
Міністерство культури України
Державна Податкова Адміністрація
Для громадян з порушенням слуху
Банер

Літературно-меморіальний музей Лесі Українки
 

Літературно-меморіальний музей Лесі Українки у місті Новоград-Волинському був відкритий у 1970 році на честь століття з дня народження поетеси. На фасаді будинку музею встановлена бронзова меморіальна дошка (скульптор Г.І. Кальченко) з написом: "В цьому будинку в 1871 році народилася велика українська поетеса Леся Українка".

Перед будинком встановлено бронзовий бюст Лесі Українки (скульптор В.А. Дяченко).

Експозиція музею розташовано у 6 залах, 3 з них меморіальні. Експонуються особисті речі поетеси: вишита сорочка, спідниця, фартушок, стрічки, намисто, фарфорова чашечка та ін.

1993 року до меморіального будинку музею добудована частина приміщення, де сьогодні розміщена літературна експозиція, що розповідає про життєвий і творчий шлях письменниці. Гордістю музею є експоновані тут прижиттєві збірки творів поетеси, які вдалося розшукати і придбати в останні роки.

Сьогодні Новоград-Волинський літературно-меморіальний музей Лесі Українки зосереджує у своїй експозиції та у фондах більше 2 тис. основного та біля 1 тис. одиниць науково-допоміжного фонду. Музей підтримує найтісніші контакти з десятками культурних установ в Україні та за її межами. За роки діяльності музей відвідало біля 650 тис. чол., проведено понад 187700 екскурсій.

На літературно-мистецькі свята "Лесині джерела" та "Плеяди паростків Лесиного краю" злітаються молоді поети, кобзарі України, художні колективи, науковці країни, щоб засвідчити свою глибоку шану славній дочці народу, наповнити легені і душу цілющим повітрям і краєвидами над берегами Случі, які з дитинства і до кінця життя пам'ятала велика Поетеса.

Увазі відвідувачів пропонується різноманітна тематика екскурсій для різних вікових категорій у т.ч. для учнівської та студентської молоді, вихованців дитячих садків.

Музей працює для відвідувачів щоденно, крім неділі та понеділка з 10 до 18 год. Вартість вхідних квитків: загальний; для студентів заочного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 6 гривень; для учнів загальноосвітніх шкіл, курсантів військових училищ та ВУЗів, студентів денного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 3 гривні. Вартість екскурсійного обслуговування становить: загальний; для студентів заочного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 30 гривень; для учнів загальноосвітніх шкіл, курсантів військових училищ та ВУЗів, студентів денного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 15 гривень.

Безкоштовне відвідування проводиться у такі державні свята: День Перемоги (9 травня), Міжнародний День музеїв (18 травня), День Конституції України (28 червня), День Незалежності України (24 серпня), День знань (1 вересня).

11704, м. Новоград-Волинський, вул. Соборна, 94; тел. (8 04141) 5-21-80

Завідуюча: Римська Віра Омелянівна

  Запитання надсилайте за адресою: ukt_zt@ukr.net  
  ©2006 Управління культури та туризму Житомирської ОДА
©10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25 тел/факс: 8 (0412) 47-22-00