Офіційний веб-сайт
Управління культури Житомирської ОДА

2017-12-28
Привітання з Новим роком та Різдвом Христовим

2017-12-17
Відбувся ХІІ Фестиваль польської колядки на Житомирщині

2017-12-11
Відкриття персональної виставки майстрів народної творчості соломоплетіння

2017-12-05
Ювілейні зустрічі до 120-річчя від дня народження Бориса Тена

2017-11-22
ВІдкриття музею історії Поліського академічного ансамблю пісні і танцю Льонок імені Івана Сльоти

2017-11-22
УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗАМІЩЕННЯ ВАКАНТНОЇ ПОСАДИ СПЕЦІАЛІСТА ВІДДІЛУ ПЛАНОВО-ФІНАНСОВОЇ РОБОТИ

2017-11-15
Відкритий конкурс бандуристів імені Володимира Кабачка у місті Полтаві

2017-11-14
Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й.Д. Буханчука запрошує на відкриття виставки Володимира Дзюбенка

2017-11-14
22-24 листопада 2017 року відбудеться VIII Міжнародний фестиваль інструментальної музики "Сонячні кларнети"


Всі новини 


Що нового на сайті? Анонси заходів Доступ до публічної інформації Накази основної діяльності ІНФОРМАЦІЯ Нормативна база

Інші інтернет-ресурси:
Урядовий портал
Урядова гаряча лінія
Міністерство культури України
Державна Податкова Адміністрація

Літературно-меморіальний музей Лесі Українки
 

Літературно-меморіальний музей Лесі Українки у місті Новоград-Волинському був відкритий у 1970 році на честь століття з дня народження поетеси. На фасаді будинку музею встановлена бронзова меморіальна дошка (скульптор Г.І. Кальченко) з написом: "В цьому будинку в 1871 році народилася велика українська поетеса Леся Українка".

Перед будинком встановлено бронзовий бюст Лесі Українки (скульптор В.А. Дяченко).

Експозиція музею розташовано у 6 залах, 3 з них меморіальні. Експонуються особисті речі поетеси: вишита сорочка, спідниця, фартушок, стрічки, намисто, фарфорова чашечка та ін.

1993 року до меморіального будинку музею добудована частина приміщення, де сьогодні розміщена літературна експозиція, що розповідає про життєвий і творчий шлях письменниці. Гордістю музею є експоновані тут прижиттєві збірки творів поетеси, які вдалося розшукати і придбати в останні роки.

Сьогодні Новоград-Волинський літературно-меморіальний музей Лесі Українки зосереджує у своїй експозиції та у фондах більше 2 тис. основного та біля 1 тис. одиниць науково-допоміжного фонду. Музей підтримує найтісніші контакти з десятками культурних установ в Україні та за її межами. За роки діяльності музей відвідало біля 650 тис. чол., проведено понад 187700 екскурсій.

На літературно-мистецькі свята "Лесині джерела" та "Плеяди паростків Лесиного краю" злітаються молоді поети, кобзарі України, художні колективи, науковці країни, щоб засвідчити свою глибоку шану славній дочці народу, наповнити легені і душу цілющим повітрям і краєвидами над берегами Случі, які з дитинства і до кінця життя пам'ятала велика Поетеса.

Увазі відвідувачів пропонується різноманітна тематика екскурсій для різних вікових категорій у т.ч. для учнівської та студентської молоді, вихованців дитячих садків.

Музей працює для відвідувачів щоденно, крім неділі та понеділка з 10 до 18 год. Вартість вхідних квитків: загальний; для студентів заочного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 6 гривень; для учнів загальноосвітніх шкіл, курсантів військових училищ та ВУЗів, студентів денного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 3 гривні. Вартість екскурсійного обслуговування становить: загальний; для студентів заочного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 30 гривень; для учнів загальноосвітніх шкіл, курсантів військових училищ та ВУЗів, студентів денного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 15 гривень.

Безкоштовне відвідування проводиться у такі державні свята: День Перемоги (9 травня), Міжнародний День музеїв (18 травня), День Конституції України (28 червня), День Незалежності України (24 серпня), День знань (1 вересня).

11704, м. Новоград-Волинський, вул. Соборна, 94; тел. (8 04141) 5-21-80

Завідуюча: Римська Віра Омелянівна

  Запитання надсилайте за адресою: ukt_zt@ukr.net  
  ©2006 Управління культури Житомирської ОДА
©10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25 тел/факс: 8 (0412) 47-22-00