Офіційний веб-сайт
Управління культури Житомирської ОДА

2017-12-28
Привітання з Новим роком та Різдвом Христовим

2017-12-17
Відбувся ХІІ Фестиваль польської колядки на Житомирщині

2017-12-11
Відкриття персональної виставки майстрів народної творчості соломоплетіння

2017-12-05
Ювілейні зустрічі до 120-річчя від дня народження Бориса Тена

2017-11-22
ВІдкриття музею історії Поліського академічного ансамблю пісні і танцю Льонок імені Івана Сльоти

2017-11-22
УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗАМІЩЕННЯ ВАКАНТНОЇ ПОСАДИ СПЕЦІАЛІСТА ВІДДІЛУ ПЛАНОВО-ФІНАНСОВОЇ РОБОТИ

2017-11-15
Відкритий конкурс бандуристів імені Володимира Кабачка у місті Полтаві

2017-11-14
Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й.Д. Буханчука запрошує на відкриття виставки Володимира Дзюбенка

2017-11-14
22-24 листопада 2017 року відбудеться VIII Міжнародний фестиваль інструментальної музики "Сонячні кларнети"


Всі новини 


Що нового на сайті? Анонси заходів Доступ до публічної інформації Накази основної діяльності ІНФОРМАЦІЯ Нормативна база

Інші інтернет-ресурси:
Урядовий портал
Урядова гаряча лінія
Міністерство культури України
Державна Податкова Адміністрація

Житомирський обласний краєзнавчий музей
 

Житомирський обласний краєзнавчий музей - один з найстаріших музейних закладів України. Історія його заснування сягає коріннями у позаминуле століття, коли в жовтні 1865 року під час відкриття у Житомирі російської публічної бібліотеки вперше була виставлена для огляду колекція Волинського губернатора М.І. Черткова з 48 зразків мінералів та гірських порід. Вона була подарована бібліотеці і започаткувала зібрання музею, яке пізніше поповнила колекція монет предводителя житомирського повітового дворянства К.І. Симонича, матеріали Волинського Єпархіального Давньосховища та націоналізовані збірки графів Ілінських-Стецьких (м. Романів) та баронів де Шодуар (м. Житомир). З 1911 року музей отримав окреме приміщення. Значний внесок у розвиток музею, як наукової установи, у поповнення його фонду зробили вчені: геолог П.А. Тутковський, археолог С.С. Гамченко, фольклорист і етнограф В.Г. Кравченко. У 30-х роках при музеї працювала аспірантура з етнографії та геології.

18 квітня 1970 року відбулося відкриття нової експозиції відділу історії та картинної галереї у 2-х поверховому приміщенні колишнього католицького єпископа та його управи, збудованому у 1909 році.

Основними напрямками діяльності музею є науково-дослідна, науково-фондова, науково-експозиційна та масова науково-просвітницька робота.

Сьогодні основний фонд музею складає понад 150 тисяч одиниць збереження. Значну цінність мають таксидермічна колекція, матеріали розкопок Райковецького городища (ХІ-ХІІІ ст.ст.), картини західноєвропейських художників ХVІ- ХІХ ст.

Основними методами сучасного наукового комплектування фондів є проведення наукових розвідок та експедицій.

За останні 15 років відтворено відділ етнографії з експозицією про традиційний народний побут та культури Житомирського Полісся (м. Житомир); Коростенський краєзнавчий музей; відкрито нову експозицію відділу природи (м. Житомир); створено музей-садибу Рильських (с. Романівка Попільнянського району); проведено реекспозицію музею партизанської слави Полісся (с. Словечне Овруцького району); працюють літературно-меморіальні музеї В.Г. Короленка (м. Житомир) та Лесі Українки (м. Новоград-Волинський); картинна галерея (м. Житомир) - відділи Житомирського обласного краєзнавчого музею.

На базі своїх експозицій, виставок та фондових зібрань музей проводить науково-краєзнавчі конференції та різноманітні науково-освітні заходи: творчі зустрічі, тематичні вечори, літературно-мистецькі свята.

Увазі відвідувачів музей пропонує оглядові та тематичні екскурсії з історії та культури Житомирщини, лекторії, краєзнавчі та етнографічні гуртки, науково-освітні програми "Музей - учнівській молоді", різноманітну тематику лекцій краєзнавчого спрямування.

Музей працює для відвідувачів щоденно, крім понеділка та вівторка з 10 до 18 год. Вартість вхідних квитків: загальний; для студентів заочного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 10 гривень; для учнів загальноосвітніх шкіл, курсантів військових училищ та ВУЗів, студентів денного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 5 гривень. Вартість екскурсійного обслуговування становить: загальний; для студентів заочного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 40 гривень; для учнів загальноосвітніх шкіл, курсантів військових училищ та ВУЗів, студентів денного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 20 гривень.

10014, м. Житомир, майдан Замковий, 1; тел. 8(0412)47-49-24

E-mail: kraymuz_zt@ukr.net

http://kraymuz.com.ua

Директор: Насонов Роман Анатолійович

  Запитання надсилайте за адресою: ukt_zt@ukr.net  
  ©2006 Управління культури Житомирської ОДА
©10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25 тел/факс: 8 (0412) 47-22-00