Офіційний веб-сайт
Управління культури Житомирської ОДА

2018-07-10
Оголошується конкурс на зайняття вакантної посади завідувача сектору у справах релігій та національностей

2018-05-22
Відкритий обласний Конкурс туристичної фотографії з нагоди Дня туризму

2018-05-18
Оголошується конкурс на здобуття обласної літературно-мистецької премії імені Лесі Українки

2018-04-25
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", спеціаліста Мозговенко Оксани Миколаївни

2018-04-04
«Folknery» по-житомирськи: На велосипедах прямісінько у відкритий космос. Концерт гурту в музеї космонавтики ім. Корольова

2018-03-22
Оголошується конкурс на зайняття вакантної посади спеціаліста відділу планово-фінансової роботи

2018-03-21
Оголошується конкурс на зайняття вакантної посади заступника начальника відділу планово-фінансової роботи

2018-02-17
Відбувся обласний етап Всеукраїнського огляду-конкурсу за програмою Українського фонду культури

2018-01-29
Запрошуємо до участі у щорічному обласному конкурсі читців-декламаторів, присвяченого річниці від дня народження Лесі Українки


Всі новини 


Що нового на сайті? Анонси заходів Доступ до публічної інформації Накази основної діяльності ІНФОРМАЦІЯ Нормативна база

Інші інтернет-ресурси:
Урядовий портал
Урядова гаряча лінія
Міністерство культури України
Державна Податкова Адміністрація
Для громадян з порушенням слуху

Житомирський обласний краєзнавчий музей
 

Житомирський обласний краєзнавчий музей - один з найстаріших музейних закладів України. Історія його заснування сягає коріннями у позаминуле століття, коли в жовтні 1865 року під час відкриття у Житомирі російської публічної бібліотеки вперше була виставлена для огляду колекція Волинського губернатора М.І. Черткова з 48 зразків мінералів та гірських порід. Вона була подарована бібліотеці і започаткувала зібрання музею, яке пізніше поповнила колекція монет предводителя житомирського повітового дворянства К.І. Симонича, матеріали Волинського Єпархіального Давньосховища та націоналізовані збірки графів Ілінських-Стецьких (м. Романів) та баронів де Шодуар (м. Житомир). З 1911 року музей отримав окреме приміщення. Значний внесок у розвиток музею, як наукової установи, у поповнення його фонду зробили вчені: геолог П.А. Тутковський, археолог С.С. Гамченко, фольклорист і етнограф В.Г. Кравченко. У 30-х роках при музеї працювала аспірантура з етнографії та геології.

18 квітня 1970 року відбулося відкриття нової експозиції відділу історії та картинної галереї у 2-х поверховому приміщенні колишнього католицького єпископа та його управи, збудованому у 1909 році.

Основними напрямками діяльності музею є науково-дослідна, науково-фондова, науково-експозиційна та масова науково-просвітницька робота.

Сьогодні основний фонд музею складає понад 150 тисяч одиниць збереження. Значну цінність мають таксидермічна колекція, матеріали розкопок Райковецького городища (ХІ-ХІІІ ст.ст.), картини західноєвропейських художників ХVІ- ХІХ ст.

Основними методами сучасного наукового комплектування фондів є проведення наукових розвідок та експедицій.

За останні 15 років відтворено відділ етнографії з експозицією про традиційний народний побут та культури Житомирського Полісся (м. Житомир); Коростенський краєзнавчий музей; відкрито нову експозицію відділу природи (м. Житомир); створено музей-садибу Рильських (с. Романівка Попільнянського району); проведено реекспозицію музею партизанської слави Полісся (с. Словечне Овруцького району); працюють літературно-меморіальні музеї В.Г. Короленка (м. Житомир) та Лесі Українки (м. Новоград-Волинський); картинна галерея (м. Житомир) - відділи Житомирського обласного краєзнавчого музею.

На базі своїх експозицій, виставок та фондових зібрань музей проводить науково-краєзнавчі конференції та різноманітні науково-освітні заходи: творчі зустрічі, тематичні вечори, літературно-мистецькі свята.

Увазі відвідувачів музей пропонує оглядові та тематичні екскурсії з історії та культури Житомирщини, лекторії, краєзнавчі та етнографічні гуртки, науково-освітні програми "Музей - учнівській молоді", різноманітну тематику лекцій краєзнавчого спрямування.

Музей працює для відвідувачів щоденно, крім понеділка та вівторка з 10 до 18 год. Вартість вхідних квитків: загальний; для студентів заочного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 10 гривень; для учнів загальноосвітніх шкіл, курсантів військових училищ та ВУЗів, студентів денного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 5 гривень. Вартість екскурсійного обслуговування становить: загальний; для студентів заочного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 40 гривень; для учнів загальноосвітніх шкіл, курсантів військових училищ та ВУЗів, студентів денного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 20 гривень.

10014, м. Житомир, майдан Замковий, 1; тел. 8(0412)47-49-24

E-mail: kraymuz_zt@ukr.net

http://kraymuz.com.ua

Директор: Насонов Роман Анатолійович

  Запитання надсилайте за адресою: ukt_zt@ukr.net  
  ©2006 Управління культури та туризму Житомирської ОДА
©10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25 тел/факс: 8 (0412) 47-22-00