Офіційний веб-сайт
Управління культури Житомирської ОДА

2017-12-28
Привітання з Новим роком та Різдвом Христовим

2017-12-17
Відбувся ХІІ Фестиваль польської колядки на Житомирщині

2017-12-11
Відкриття персональної виставки майстрів народної творчості соломоплетіння

2017-12-05
Ювілейні зустрічі до 120-річчя від дня народження Бориса Тена

2017-11-22
ВІдкриття музею історії Поліського академічного ансамблю пісні і танцю Льонок імені Івана Сльоти

2017-11-22
УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗАМІЩЕННЯ ВАКАНТНОЇ ПОСАДИ СПЕЦІАЛІСТА ВІДДІЛУ ПЛАНОВО-ФІНАНСОВОЇ РОБОТИ

2017-11-15
Відкритий конкурс бандуристів імені Володимира Кабачка у місті Полтаві

2017-11-14
Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й.Д. Буханчука запрошує на відкриття виставки Володимира Дзюбенка

2017-11-14
22-24 листопада 2017 року відбудеться VIII Міжнародний фестиваль інструментальної музики "Сонячні кларнети"


Всі новини 


Що нового на сайті? Анонси заходів Доступ до публічної інформації Накази основної діяльності ІНФОРМАЦІЯ Нормативна база

Інші інтернет-ресурси:
Урядовий портал
Урядова гаряча лінія
Міністерство культури України
Державна Податкова Адміністрація

Коростенський краєзнавчий музей
 

Музейна справа на Житомирщині веде свій відлік з 1924 року, коли згідно рішення окрвиконкому, розпочав роботу Коростенський окружний музей краєзнавства. Його створення та робота пов'язана з іменами видатних українських вчених Ф. Козубовського, К. Черв'яка, Н. Дмитрука. Коростенський музей краєзнавства був досить поважним тогочасним науково-дослідним центром в регіоні та є позитивним прикладом для наслідування. Робота по створенню сучасного краєзнавчого музею в місті була започаткована 25 липня 1975 року рішенням Коростенського виконкому міської Ради. 30 грудня 1987 року відбулось його урочисте відкриття. Музей розташовувався в будинку, що був збудований на початку 1930-х рр., як приміщення штабу коростенського укріпрайону. Це одна з небагатьох будівель в місті, що збереглась з того часу.

Сучасна експозиція музею розгорнута у восьми експозиційних залах загальною площею 386,8 кв.м. та має класичну змістову структуру. Зали 1 та 2 розповідають про особливості геології краю, його корисні копалини, рослинний світ. В залах 3-6 розміщено основний блок історичної експозиції, що охоплює період з найдавніших часів до 1945 року. Експозиція останніх двох залів - 7 та 8 присвячена післявоєнній розбудові краю, його розвитку в ІІ половині ХХ ст. та сучасним соціально-економічним процесам. Завершує експозицію невеличкий виставочний зал, де демонтсруються стаціонарні тематичні та художні виставки.

Сучасний фонд краєзнавчого музею нараховує біля 10 тис. одиниць зберігання. Окрім предметів суто історико-краєзнавчого змісту, музей володіє та формує тематичні колекції - етнографічну, геологічну, художню та ін. Приорітетним в цьому напрямку е формування археологічної колекції і особливо матеріалу, що висвітлює древлянський (давньоруський) період історії краю, міста, яке було столицею древлянської землі. Для ефективного вирішення цього завдання, музеєм налагоджено тісне співробітництво з відповідними академічними науковими установами, з якими спільно формується предметна база перспективного музею Древлянщини.

За останні роки музей перетворився на своєрідний мистецький центр, навколо якого гуртується творча еліта краю, постійно проводяться літературні, музичні вечори, творчі звіти.

Увазі відвідувачів пропонується різноманітна тематика екскурсій для різних вікових категорій у т.ч. для учнівської та студентської молоді, вихованців дитячих садків.

Музей працює для відвідувачів щоденно, крім понеділка та вівторка з 10 до 18 год. Вартість вхідних квитків: загальний; для студентів заочного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 6 гривень; для учнів загальноосвітніх шкіл, курсантів військових училищ та ВУЗів, студентів денного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 3 гривні. Вартість екскурсійного обслуговування становить: загальний; для студентів заочного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 30 гривень; для учнів загальноосвітніх шкіл, курсантів військових училищ та ВУЗів, студентів денного відділення технікумів, училищ, коледжів та ВУЗів – 15 гривень.

Безкоштовне відвідування проводиться у такі державні свята: День Перемоги (9 травня), Міжнародний День музеїв (18 травня), День Конституції України (28 червня), День Незалежності України (24 серпня), День знань (1 вересня).

11500, м. Коростень, вул. Грушевського, 6; тел.(8-04142) 4-41-98;

Завідуючий: Польгуй Володимир Іванович

  Запитання надсилайте за адресою: ukt_zt@ukr.net  
  ©2006 Управління культури Житомирської ОДА
©10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25 тел/факс: 8 (0412) 47-22-00