Офіційний веб-сайт
Управління культури Житомирської ОДА

2018-11-08
Перелік робіт, які подані на здобуття Житомирської обласної краєзнавчої премії 2018 року

2018-10-23
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", головного спеціаліста Бондарчук Алли Іванівни

2018-10-19
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", головного спеціаліста Іщук Олени Сергіївни

2018-10-12
Оголошується конкурс на заміщення посади генерального директора КП “Житомирська обласна філармонія імені Святослава Ріхтера” Житомирської обласної ради

2018-10-05
Запрошуємо до участі у Фотоконкурсі-фотовиставці "Рідний край - моє Полісся"

2018-10-05
Житомир готується приймати Міжнародну хореографічну асамблею імені Н.Скорульської

2018-10-05
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", головного спеціаліста Волинець Руслани Петрівни

2018-10-03
ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ КРАЄЗНАВЧОЇ ПРЕМІЇ

2018-09-18
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", головного спеціаліста Щастної Ганни Владиславівни


Всі новини 


Що нового на сайті? Анонси заходів Доступ до публічної інформації Накази основної діяльності ІНФОРМАЦІЯ Нормативна база

Інші інтернет-ресурси:
Урядовий портал
Урядова гаряча лінія
Міністерство культури України
Державна Податкова Адміністрація
Для громадян з порушенням слуху
Банер

Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й.Д. Буханчука
 

Ідею створення музею довгі роки виношував уродженець села Студениці, палкий шанувальник мистецтв і колекціонер Йосип Дмитрович Буханчук.

Створення музею було справою нелегкою. Проведена велика організаційно-творча робота по збору творів і формуванню колекції музею, розробці індивідуального проекту та будівництву спеціального приміщення. Не один рік присвятив Й.Д. Буханчук збору творів мистецтв. Загалом ним було зібрано і передано в дар музею 600 експонатів. На його прохання багато художників – ентузіастів із різних міст країни, поставивши за  мету наблизити мистецтво до сільського жителя, передавали в дар музею свої роботи. Цінним придбанням були 30 творів, переданих Академією мистецтв СРСР зі своїх фондів. В подальшому музей поповнювався творами, переданими з державних фондів Міністерства культури СРСР і УРСР, Спілок художників СРСР і України, Москви, Ленінграда. За короткий термін колекція музею виросла до 2500 творів-оригіналів.

Індивідуальний проект приміщення був виконаний творчою групою студентів Ленінградського інституту ім. І. Рєпіна із залученням спеціалістів ленінградських проектних організацій. Керівником проекту став народний архітектор СРСР професор І.І. Фомін, головним архітектором М.Ю. Сєверов.

В серпні 1974 року відбулось відкриття музею в коридорах Студенецької середньої школи, а в 1975 р. йому присвоєно звання “народного”. В 1984 р. завершено будівництво приміщення музею в с. Кмитів, і в 1985 р. експозиція музею зустріла перших відвідувачів. В 1986 р. Постановою Ради Міністрів УРСР він перейменований в Державний музей радянського образотворчого мистецтва.

Музей в 1977 р. нагороджений дипломом I ступеню на республіканському огляді народних музеїв, а в 1987 р. – дипломом III ступеню ВДНГ УРСР.

Просторі зали музею, яскраве денне освітлення, що ллється зі світових ліхтарів даху приміщення – зачаровують і допомагають зустрічі з дивовижним світом мистецтва. Тут все дихає гармонією та красою. З року в рік колекція музею поповнюється за рахунок нових надходжень українських майстрів. Нині вона нараховує понад 3000 експонатів.

Музей знайомить з творчістю художників різних поколінь. Поряд з роботами видатних майстрів, чиї імена ввійшли в історію радянської культури, демонструються твори талановитих митців молодшого покоління. Гордістю музею стали роботи живописців: Є. Мойсеєнка, С. Чуйкова, В. Орешнікова, Ю. Кугача, А. Осипова, Ю. Подляського, В. Коненка, Д. Налбандяна, В. Рейхета, О. Шовкуненка, С. Григор'єва, М. Максименка, М. Глущенка, Т. Яблонської, графіків: А. Кібріка, Г. Верейського, В. Рудакова, Л. Сойфертіса, М. Дерегуса, В. Касіяна, А. Кокоріна, А. Гончарова, скульпторів: К. Білашової, Л. Буківського, В. Горєвого, А. Куща та ін.

Музейне зібрання дає можливість також ознайомитись з оригінальними творами представників різних національних шкіл мистецтва.

700 творів живопису, графіки, скульптури декоративно-ужиткового мистецтва склали постійну експозицію, яка розгорнута в семи залах на площі 1500 кв.м. Крім цього, постійно у трьох виставкових залах музею працюють нові тематичні експозиції.

Наукові співробітники музею проводять екскурсії, читають лекції на теми образотворчого мистецтва, а також організовують пересувні художні виставки.

Музей надає експозиційну площу для персональних виставок художникам, скульпторам, майстрам декоративно-ужиткового мистецтва.

Кмитівський музей є справжньою перлиною не лише села, а й області. Кожен, хто огляне його експозицію, отримає естетичну насолоду й емоційний заряд.

Музей працює щоденно, крім понеділка з 10.00 до 17.30.

 ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ

Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й.Д. Буханчука Житомирської обласної ради є науково-дослідним та науково-освітнім закладом, а також основним місцем зберігання творів мистецтва, матеріальної та духовної культури, пов’язаної з історією та сьогоденням образотворчого мистецтва.

Кмитівський музей заснований на спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області і перебуває в управлінні Житомирської обласної ради.

З питань, віднесених чинним законодавством до повноваження управління культури, координацію діяльності музею здійснює також вищевказане управління.

У своїй діяльності музей керується Конституцією України, законом України про культуру, рішеннями Житомирської обласної ради та іншими нормативно-правовими актами.

Контроль за діяльністю музею, обліком і збереженням Музейного фонду України здійснює управління культури, а також міністерство культури.

Основними напрямами діяльності музею є:

 1. збереження історичних пам’яток та інших об’єктів, що становлять культурну цінність;
 2. забезпечення соціально-економічних, правових і наукових умов для ефективної діяльності музею;
 3. сприяння формуванню сучасної інфраструктури музейної справи;
 4. забезпечення підготовки та підвищення фахової кваліфікації музейних кадрів, їх правовий соціальний захист;
 5. бюджетне фінансування, пріоритетне матеріально-технічне забезпечення розробки і реалізації державних, регіональних і місцевих програм розвитку музейної справи;
 6. забезпечення охорони музеїв;
 7. підтримка фундаментальних і прикладних наукових досліджень, пов’язаних з музейною справою.

ПЕРЕЛІК ПОСЛУГ

Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й.Д. Буханчука Житомирської обласної ради створює експозиції, стаціонарні та пересувні виставки, проводить наукові експозиції та відрядження, вивчає архівні джерела, організовує збирацьку роботу, встановлюючи зв’язки з рідними та соратниками видатних художників мистецтва, краєзнавцями, колекціонерами, а також промисловими підприємствами та академією мистецтв України.

Основними формами науково-освітницької роботи музею є екскурсії, лекції, бесіди, гурткова та клубна робота, масові заходи (зустрічі, свята, вечори відпочинку, концерти, виставки, тощо), видання плакатів, афіш, буклетів, копій картин, листівок, каталогів, статей наукового, освітнього та пропагандистського характеру.

Музей забезпечує збереження музейних фондів, які входять до складу музейного фонду України.

Контакти:

 • Україна, 12526, Житомирська область, Коростишівський район, с. Кмитів, вул. Леніна, 42
 • Телефон: 8 (04130) 73-2-85
 • e-mail: yaroslav.khitry@mail.ru
 • Директор: Хитрий Ярослав Олексійович
  Запитання надсилайте за адресою: ukt_zt@ukr.net  
  ©2006 Управління культури та туризму Житомирської ОДА
©10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25 тел/факс: 8 (0412) 47-22-00