Офіційний веб-сайт
Управління культури Житомирської ОДА

2017-12-28
Привітання з Новим роком та Різдвом Христовим

2017-12-17
Відбувся ХІІ Фестиваль польської колядки на Житомирщині

2017-12-11
Відкриття персональної виставки майстрів народної творчості соломоплетіння

2017-12-05
Ювілейні зустрічі до 120-річчя від дня народження Бориса Тена

2017-11-22
ВІдкриття музею історії Поліського академічного ансамблю пісні і танцю Льонок імені Івана Сльоти

2017-11-22
УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗАМІЩЕННЯ ВАКАНТНОЇ ПОСАДИ СПЕЦІАЛІСТА ВІДДІЛУ ПЛАНОВО-ФІНАНСОВОЇ РОБОТИ

2017-11-15
Відкритий конкурс бандуристів імені Володимира Кабачка у місті Полтаві

2017-11-14
Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й.Д. Буханчука запрошує на відкриття виставки Володимира Дзюбенка

2017-11-14
22-24 листопада 2017 року відбудеться VIII Міжнародний фестиваль інструментальної музики "Сонячні кларнети"


Всі новини 


Що нового на сайті? Анонси заходів Доступ до публічної інформації Накази основної діяльності ІНФОРМАЦІЯ Нормативна база

Інші інтернет-ресурси:
Урядовий портал
Урядова гаряча лінія
Міністерство культури України
Державна Податкова Адміністрація

Житомирський обласний музей космонавтики ім. С.П. Корольова
 

Музей космонавтики ім. С.П. Корольова Житомирської обласної ради

Перша експозиція – Меморіальний будинок-музей академіка С.П. Корольова – була відкрита 1 серпня 1970 року в будинку, де народився вчений. Тоді це був відділ обласного краєзнавчого музею. 

З середини 80-х років почалось будівництво нової будівлі для експозиції „Космос”, яка була відкрита 1 червня 1991 року.

В 1987 році музей отримав статус самостійного і назву „Житомирський музей космонавтики ім. С.П. Корольова”. Ця назва була змінена в 2004 році на „Музей космонавтики ім. С.П. Корольова”. Музей належить до комунальної власності Житомирської облради.

Музей пропонує відвідувачам для огляду: Меморіальний будинок-музей академіка С.П. Корольова, експозицію „Космос” та виставковий зал. Тут, на тихій зеленій вулиці Житомира, відвідувача чекає захоплююча подорож у далекі простори Всесвіту і у глибини людської душі.

У Меморіальному будинку-музеї академіка С.П. Корольова можна оглянути відтворену за спогадами матері вченого квартиру, де сім’я Корольових мешкала з 1906 по 1908 роки. Квартира обставлена меблями того часу, демонструються й справжні речі, що належали родині – посуд, серветки тощо. Гостинно розчиняють двері затишні кімнати, де майже сто років тому народився славетний вчений, засновник практичної космонавтики; де зробив він свої перші, ще невпевнені кроки. Хто міг тоді сказати, яким тернистим, часом трагічним буде його життєвий шлях, які пастки, удари і які злети, сліпучі миттєвості щастя чекають на нього попереду...

Експозиція залу наукової біографії розповідає про життя і творчу діяльність С.П. Корольова, про його вклад у справу розбудови ракетобудування й космонавтики. Документи, фотографії, особисті речі ніби гортають сторінки життя, сповненого злетів і падінь, трагізму й героїчного пафосу. Доповнюють розповідь фоно- та відео матеріали, демонструються документальні відеофільми.

У виставковому залі будинку-музею періодично влаштовуються тематичні та художні виставки.

Експозиція „Космос” вражає відвідувачів своєю незвичною для технічних музеїв видовищністю, особливою утаємниченістю й піднесеністю. Унікальна колекція зразків космічної техніки та спорядження, серед яких багато оригінальних, таких, що побували в космосі, розміщена поряд з фотоколажами, на яких шедеври світового мистецтва постають на тлі зоряного неба. Оригінальне оформлення з елементами сучасного дизайну: музика, світлові ефекти, – у поєднанні з незвичним концептуальним підходом, що поєднує технічний і гуманітарний аспекти, зв’язуючи в одне нерозривне ціле природознавство, філософію і мистецтво, – все це створює таємничу неповторну атмосферу, де Вічність і Безмежність стають ніби ближчими, доступнішими, дозволяють наблизитись і подумки зазирнути туди...

Та про все це мабуть краще всього розповідають численні відгуки з книги вражень: “... напівсутінки, музика... Тут ніби потрапляєш у якийсь потойбічний світ, віриш в Любов і Бога...”, - курсант ЖВІРЕ.

“Це друге місце після космосу, де можна хоч ледь-ледь відчути велич і красу вічного буття...”,- Сашко.

“... Не тільки збагатився новими знаннями, а й отримав добрячий сеанс “психотерапії”... - підпис.

“... Отримав тут незабутні враження. Я, американець, пам’ятаю гонку між Росією і Сполученими Штатами. Яка велика честь побувати тут сьогодні, побачити ваші чудові звершення!”, підпис.

“... Отримавши  можливість приїхати в Житомир як американський турист, я здійснив свою давню мрію - побувати в Україні чи іншій країні Сходу і на власні очі побачити те, про що так багато чув у дитинстві. Це так добре, що люди нарешті можуть дізнатися про космічну програму, яка була втаємниченою. А те, що завершується все Біблією в центрі залу, - взагалі чудо!”- підпис.

І ще багато-багато інших схвильованих слів, що висловлюють подив, захоплення, вдячність. Враження посилюють особливі „медитативно-релаксивні” крісла, злегка погойдуючись у яких та скориставшись навушниками, можна прослухати пояснювальний текст до експозиції або ж фрагмент улюбленого музичного твору з фонотеки музею*.

Кваліфіковані екскурсоводи проводять оглядові та тематичні екскурсії (в тому числі англійською, польською та французькою мовами), враховуючи вікові категорії, інтереси та підготовленість відвідувачів.

Теми екскурсій:

  1. „С.П. Корольов – життя і діяльність” - оглядова екскурсія по Меморіальному будинку С.П. Корольова;
  2. „Космос далекий і близький” - оглядова екскурсія по експозиції “Космос”;
  3. „Україна і космонавтика” - тематичні екскурсії про вклад науковців України в розбудову вітчизняного ракетобудування та космічних досліджень;
  4. „Ракети на війні та на сторожі мирного неба” (про вклад видатних діячів ракетної техніки у перемогу над німецьким фашизмом та справу збереження миру в повоєнний час);
  5. „Астрономія для малюків”;
  6. „Казковий Всесвіт”
  7. „Назви сузір’їв розповідають” та інші.

В музеї можна переглянути документальний відеофільм, скористатись послугами наукової бібліотеки. Тут влаштовуються музичні та літературні вечори, зустрічі з цікавими людьми

* Ця послуга надається музеєм з липня 2006 р.

Довідкова інформація:

Музей працює щодня з 10.00 до 17.15, перерва з 13.00 до 14.00

Вихідний день - понеділок; санітарний день в експозиції "Космос" - останній четвер кожного місяця; санітарний день в меморіальному будинку-музеї С.П. Корольова - остання п'ятниця кожного місяця.

Контакти:

  Запитання надсилайте за адресою: ukt_zt@ukr.net  
  ©2006 Управління культури Житомирської ОДА
©10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25 тел/факс: 8 (0412) 47-22-00