Офіційний веб-сайт
Управління культури Житомирської ОДА

2018-08-06
Оголошується конкурс на зайняття вакантної посади головного спеціаліста відділу охорони культурної спадщини та туризму

2018-07-27
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", начальника відділу планово-фінансової роботи - головного бухгалтера Подік Олени Анатоліївни

2018-07-10
Оголошується конкурс на зайняття вакантної посади завідувача сектору у справах релігій та національностей

2018-05-22
Відкритий обласний Конкурс туристичної фотографії з нагоди Дня туризму

2018-05-18
Оголошується конкурс на здобуття обласної літературно-мистецької премії імені Лесі Українки

2018-04-25
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", спеціаліста Мозговенко Оксани Миколаївни

2018-04-04
«Folknery» по-житомирськи: На велосипедах прямісінько у відкритий космос. Концерт гурту в музеї космонавтики ім. Корольова

2018-03-22
Оголошується конкурс на зайняття вакантної посади спеціаліста відділу планово-фінансової роботи

2018-03-21
Оголошується конкурс на зайняття вакантної посади заступника начальника відділу планово-фінансової роботи


Всі новини 


Що нового на сайті? Анонси заходів Доступ до публічної інформації Накази основної діяльності ІНФОРМАЦІЯ Нормативна база

Інші інтернет-ресурси:
Урядовий портал
Урядова гаряча лінія
Міністерство культури України
Державна Податкова Адміністрація
Для громадян з порушенням слуху
Банер

Новини
 

 2017-11-13

Перелік робіт, які подані на здобуття Житомирської обласної краєзнавчої премії 2017 року

На здобуття Житомирської обласної краєзнавчої премії 2017 року подано роботи:

У І-й категорії (досвідчені краєзнавці,музейні установи та працівники)

Книга «Борщів». Автор Згурський Валентин Адамович. Це видання є спробою висвітлити історію села Борщів Радомишльського району Житомирської області, починаючи з 1606 року до сьогодення. До книги увійшов великий історичний матеріал, що авторові вдалося розшукати в архівах. Працюючи над книгою, автор намагався включити усі відомості, що безпосередньо стосуються даного села. Велику увагу в книзі приділено висвітленню родоводів кожної родини, що мешкали у селі в різні історичні періоди, або проживають там нині.

Монографія «Ходорків. Історія села». Автор Криворучко Ігор Григорович. У роботі висвітлено історичний шлях розвитку села Ходорків Попільнянського району. Автору своїй роботі використав велику кількість історичних джерел та переконливо довів свою небайдужість до рідної землі, глибоку обізнаність з минулим села та його околиць. У роботі висвітлено історичний шлях села від давніх часів до ХХ ст. Оригінальними є роздуми автора про походження назви села. Книга має виправдану наукову структуру. Позитивним є те, що автор відійшов від традиційної в минулому марксистсько-ленінської методології побудови історико-краєзнавчих нарисів і висвітлив минуле села з сучасних наукових позицій.

«Земля селянам? Або як знищували куркулів». Автор Макаренко Гарій Миколайович. На прикладі наведених у тексті документальних матеріалів, із фондів Державного архіву Житомирської області, простежується політика радянської влади щодо послідовного і масового знищення найбільш трудящої частини українського селянства, так званого «розкуркулення».

Олевський народний краєзнавчий музей (директор Вжесінська А.О.). Музей створено 1995 року на підставі рішення Олевської районної ради народних депутатів (історико-краєзнавчий музей). На даний час музей підпорядкований відділу культури Олевської міської об’єднаної територіальної громади. Музей має статус юридичної особи. З 2014 року музею присвоєно звання «народний». Усі музейні предмети розподілені на експозиційні розділи: тематико-експозиційна зала; зала природи; зала старожитностей; зала бойової та партизанської слави; історія міста. У 2015 році археологічні знахідки розкопок з експозиції Олевського музею були виставлені в Київському музеї історії України, а в 2016 – до дня туризму в Житомирі. За 2017 рік музей відвідали – 1062 особи, проведено 59 екскурсій у т.ч. шість виставок – поза музеєм.

«Нова мандрівка по життєпису Євстахія Івановського». Автор Савицький Іван Леонтійович. У роботі подано розгорнутий та літературознавчий нарис про життя та творчість Євстахія Івановського, відомого в Польщі, але не достатньо вивченого в Україні письменника, мемуариста, публіциста. Акцентовано увагу на зв’язок творчості Є.Івановського з українською тематикою. Використано достатню кількість літератури і джерел. Значення роботи полягає у популяризації маловідомих діячів культури, які жили і творили на території сучасної Житомирщини.

«Історія українського села. Глибочок та Крути». Автори Кондратюк Руслан Юрійович, Тунік Олена Вікторівна. Книга є підтвердженням того, що кожне село має власну дивовижну історію. Оманливою є думка, що маленьке село на кілька вулиць без жодних пам’ятних споруд не має в минулому цікавих подій або ж персоналій. Автори розкривають історію сіл Глибочок та Крути від сивої давнини до сьогодення й доводять, що кожне село багате на історичну спадщину.

У ІІ-й категорій (учні загальноосвітніх шкіл, студенти вищих навчальних закладів)

«На варті гідності (пам’яті шести героїв революції)». Автор Єфремов Вадим Валерійович. Робота віддзеркалює трагічній історії Житомирського краю – смерть патріотів, що віддали життя за честь і волю українського народу. Автором зібрано великий об’єм фактичного матеріалу про загиблих Героїв Небесної Сотні, вихідців із Житомирщини. Цінними в цьому проекті є особисті коментарі друзів, родичів загиблих, які змогли точно описати внутрішню суть кожного з Героїв. Праця важлива нестандартним підходом автора до вирішення проблем сучасної історії Житомирщини, а викладений матеріал достатньо новаторський.


  Запитання надсилайте за адресою: ukt_zt@ukr.net  
  ©2006 Управління культури та туризму Житомирської ОДА
©10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25 тел/факс: 8 (0412) 47-22-00