Офіційний веб-сайт
Управління культури Житомирської ОДА

2018-04-04
«Folknery» по-житомирськи: На велосипедах прямісінько у відкритий космос. Концерт гурту в музеї космонавтики ім. Корольова

2018-03-22
Оголошується конкурс на заміщення вакантної посади спеціаліста відділу планово-фінансової роботи

2018-03-21
Оголошується конкурс на заміщення вакантної посади заступника начальника відділу планово-фінансової роботи

2018-02-17
Відбувся обласний етап Всеукраїнського огляду-конкурсу за програмою Українського фонду культури

2018-01-29
Запрошуємо до участі у щорічному обласному конкурсі читців-декламаторів, присвяченого річниці від дня народження Лесі Українки

2018-01-26
Відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням

2018-01-25
Розпочато висунення претендентів на здобуття премії імені Івана Огієнка

2017-12-28
Привітання з Новим роком та Різдвом Христовим

2017-12-17
Відбувся ХІІ Фестиваль польської колядки на Житомирщині


Всі новини 


Що нового на сайті? Анонси заходів Доступ до публічної інформації Накази основної діяльності ІНФОРМАЦІЯ Нормативна база

Інші інтернет-ресурси:
Урядовий портал
Урядова гаряча лінія
Міністерство культури України
Державна Податкова Адміністрація

Новини
 

 2017-05-22

Відбулось Всеукраїнське літературно-мистецьке свято "Романівська весна"

20 травня 2017 року в селі Романівка Попільнянсього району відбулося Всеукраїнське літературно-мистецьке свято «Романівська весна». Вже сороковий раз поспіль вдячні нащадки вшановують пам’ять славетного земляка, видатного поета, перекладача, громадського діяча, класика української літератури ХХ століття Максима Тадейовича Рильського.

В урочистих заходах взяли участь народний депутат України Олександр Ревега, голова Попільнянської райдержадміністрації Роман Суботенко, голова Квітневої об’єднаної територіальної громади Анатолій Олійник, представники династії Рильських – Максим та Назар, письменники, науковці, громадські діячі, учні та вчителі з м. Овруча, пересічні громадяни.

Цьогоріч у рамках проведення літературно-мистецького свята відбулися – панахида на сільському кладовищі, де похоронені батьки та брат митця, покладання квітів до пам’ятника М.Т.Рильському. Учасники заходу мали змогу відвідати імпровізовану екскурсію музеєм родини Рильських, підготовлену учнями місцевої школи.

Також гостей свята радо вітали артисти Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера, місцеві аматори сцени та учнівська молодь.

Усім, хто цікавиться історією і культурою українського народу та її славними представниками, кандидат історичних наук, викладач Житомирського Національного агроекологічного університету Геннадій Махорін презентував свою нову книгу «У світлі слави Рильських». У книзі йдеться про плеяду видатних представників Романівки і Попільнянщини, зокрема, династію Рильських, а також презентував документальний фільм про славетних вихідців регіону.

Справжнім апогеєм свята стала виставка вишитих рушників «Рушники Максимового краю», вишитих умільцями Попільнянщини. Всього їх на виставці було 122, саме стільки років виповнилось від дня народження Максима Тадейовича.

На завершення свята на березі річки Унава, біля старезної, розлогої липи, де творив славнозвісний митець відбулося урочисте закладення каменя, на місці якого згодом буде споруджено пам’ятний знак М.Т. Рильському від вдячних земляків.

Матеріал - головного спеціаліста управління культури облдержадміністрації Бондарчук Л.Л.

Фото - Катерини Тарановської (прес-служба Житомирської ОДА)


  Запитання надсилайте за адресою: ukt_zt@ukr.net  
  ©2006 Управління культури та туризму Житомирської ОДА
©10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25 тел/факс: 8 (0412) 47-22-00