Офіційний веб-сайт
Управління культури Житомирської ОДА

2018-11-08
Перелік робіт, які подані на здобуття Житомирської обласної краєзнавчої премії 2018 року

2018-10-23
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", головного спеціаліста Бондарчук Алли Іванівни

2018-10-19
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", головного спеціаліста Іщук Олени Сергіївни

2018-10-12
Оголошується конкурс на заміщення посади генерального директора КП “Житомирська обласна філармонія імені Святослава Ріхтера” Житомирської обласної ради

2018-10-05
Запрошуємо до участі у Фотоконкурсі-фотовиставці "Рідний край - моє Полісся"

2018-10-05
Житомир готується приймати Міжнародну хореографічну асамблею імені Н.Скорульської

2018-10-05
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", головного спеціаліста Волинець Руслани Петрівни

2018-10-03
ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ КРАЄЗНАВЧОЇ ПРЕМІЇ

2018-09-18
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", головного спеціаліста Щастної Ганни Владиславівни


Всі новини 


Що нового на сайті? Анонси заходів Доступ до публічної інформації Накази основної діяльності ІНФОРМАЦІЯ Нормативна база

Інші інтернет-ресурси:
Урядовий портал
Урядова гаряча лінія
Міністерство культури України
Державна Податкова Адміністрація
Для громадян з порушенням слуху
Банер

Новини
 

 2012-01-31

Національна експертна комісія Ураїни з питань захисту суспільної моралі надає рекомендації власникам веб-ресурсів, цільовою аудиторією яких є діти для викорстання в роботі, згідно рішення Національної комісії від 26.10.11 №17

НАЦІОНАЛЬНА ЕКСПЕРТНА КОМІСІЯ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ЗАХИСТУ СУСПІЛЬНОЇ МОРАЛІ
04053, м.Київ, вул. Артема, 73, тел. 486-11-61, E-mail: info@moral.gov.ua


РІШЕННЯ №17


26 жовтня 2011 року

місто Київ

На виконання вимог Закону України «Про захист суспільної моралі», метою врегулювання питання безпеки дітей в Інтернеті та для встановлення правил безпечного користування мережею Інтернет дітьми, Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі


ВИРІШИЛА:

1. Схвалити рекомендації власникам веб-ресурсів, цільовою аудиторією, яких є діти (додаються).

2. Надіслати рекомендації до центральних органів виконавчої влади, які здійснюють державний нагляд за додержанням вимог Закону України «Про захист суспільної моралі» та чинного законодавства у сфері захисту суспільної моралі в межах своєї компетенції, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міськдержадміністрацій, Інтернет Асоціації України, ТОВ «Майкрософ Україна» ПрАТ «Київстар» для використання в роботі.

3. Документ має рекомендаційний характер.Голова Національної
експертної комісії України
з питань захисту
суспільної моралі

В.В.КостицькийСхвалено
рішенням Національної експертної комісії
України з питань захисту суспільної моралі
від 26.10.2011 № 17


Рекомендації
власникам веб-ресурсів, цільовою аудиторією яких є діти


Рекомендації можуть використовуватися власниками веб-ресурсів під час розроблення та обслуговування веб-ресурсів, цільовою аудиторією яких є діти.

Рекомендації спрямовані на:

1) створення умов для отримання дітьми з веб-ресурсів такої інформації, яка відповідала б рівню їх психічного, інтелектуального, морального та фізичного розвитку, сприяла б як цьому розвитку, так і їх належному вихованню;

2) забезпечення додержання встановлених національним законодавством та міжнародно-правовими нормами прав і свобод дітей під час користування веб-ресурсами.
Рекомендації не носять обов’язкового характеру, передбачають процес вдосконалення і є рекомендаційним документом.

І. Загальні рекомендації

1. При створенні та функціонуванні веб-ресурсів, цільовою аудиторією яких є діти, доцільним є врахування вікових психофізіологічних особливостей останніх та характеру дитячого сприйняття, відмінними рисами якого є недостатність досвіду і критеріїв оцінки, підвищена активність і результативність сприйняття, низький рівень психологічного захисту, який виявляється в недостатній спроможності протиставляти інформаційному впливу власні установки, погляди, моральні критерії.

Тому з огляду на роль контенту веб-ресурсів у формуванні світогляду дітей, їх розуміння правил поведінки в суспільстві, такий контент має бути позбавленим недружнього інформаційного впливу на дітей, корисним для їх інтелектуального, психічного та етичного розвитку, а також бути викладеним з дотриманням правил правопису.

2. Стиль комунікування з користувачами, елементи дизайну і навігації сайту мають відповідати віковим психофізіологічним особливостям його цільової аудиторії.

3. При наданні користувачу пропозиції передати веб-ресурсу його особисту інформацію чи розмістити її на такому ресурсі, користувач має бути повідомлений про спосіб використання такої інформації, її доступність для інших осіб, а також вимоги законодавства щодо згоди батьків чи осіб, які їх замінюють, на передачу або оприлюднення приватної інформації.

4. При розміщенні інформації на веб-ресурсі слід врахувати, що законодавством України забороняється обіг продукції, яка:

-пропагує війну, національну та релігійну ворожнечу, зміну шляхом насильства

конституційного ладу або територіальної цілісності України;

-пропагує фашизм та неофашизм;

-принижує або ображає націю чи особистість за національною ознакою;

-пропагує неповагу до національних і релігійних святинь;

-принижує особистість, є проявом знущання з приводу фізичних вад (каліцтва), з

душевнохворих, літніх людей;

-пропагує насильство та жорстокість;

-пропагує наркоманію, токсикоманію, алкоголізм, тютюнопаління та інші шкідливі звички;

-належить до продукції порнографічного характеру.

5. Неприйнятним є опублікування контактних даних дитини (адреса, номери телефону). Опублікування фотографій дитини, а також інформації про школу/клас, в якій вона навчається, допускається лише за згодою батьків.

6. На веб-ресурсах варто надавати користувачу можливість самостійно, остаточно і у будь-який момент видалити розміщену на веб-ресурсі особисту інформацію.

II. Зворотній зв’язок

1. З метою запобігання розміщенню неприйнятної інформації чи такої інформації, що викладена без дотримання правил правопису, на веб-ресурсах, які надають можливість користувачам коментувати інформаційні матеріали або відкривати дискусійні клуби, рекомендується регулярно перевіряти розміщені користувачами записи на предмет дотримання вимот забезнечення інформаційної безпеки дітей.

2. Бажаною є наявність на веб-ресурсах зручної, простої у використанні анонімної форми зворотного зв’язку, за допомогою якої відвідувач (дитина) може передати модератору ресурсу свої пропозиції, зауваження, скарги та поставити йому запитання.

3. На веб-ресурсах, які надають можливість онлайн-слілкування, доцільно розмістити контакти модератора, а також має бути можливість повідомлення про СПАМ або інші порушення етикету.

4. Для оптимізації роботи веб-ресурсу рекомендується дізнаватися думку користувачів про якість послуг, які надаються ресурсом (наприклад, шляхом проведення опитувань).

5. З метою створення умов для здійснення стороннього контролю за діяльністю модератора веб-ресурсу, такому ресурсу доцільно інформувати своїх відвідувачів про можливість повідомлення про випадки порушення їх прав та свобод інші веб-ресурси із зазначенням посилання на такі ресурси.

ІІІ. Безпека в Інтернеті

1. Не допустимим є розміщення на веб-ресурсах будь-яких матеріалів (текстів, зображень, аудіо-, відеопродукції тощо), які можуть завдати шкоди дитині, її психічному, фізичному та моральному здоров’ю, процесу її розвитку та соціалізації.

2. На веб-ресурсах (особливо на тих, які надають можливість онлайн-спілкування), рекомендується розміщати повідомлення про необхідність дотримання користувачами правил особистої безпеки під час роботи в інтернаті та посилання на інформаційні ресурси з даного питання.

3. Потрібною для користувачів може бути також інформація про можливість здійснення заборони доступу до сайтів з небажаним змістом за допомогою функції «Батьківський контроль» та про захист персонального комп’ютера з посиланням на ресурси, з яких можна завантажити відповідні програми та сучасне й надійне антивірусне програмне забезпечення.

IV. Рекламні повідомлення на веб-ресурсі

1. Власнику веб-ресурсу, що фінансується із держбюджету, рекомендується не розміщувати пряму рекламу товарів та послуг. Винятком можуть бути рекомендації книг для дітей, електронних носіїв інформації та послуг культурно-освітньої спрямованості, а також реклама меценатів та спонсорів власника ресурсу.

2. Власнику приватного веб-ресурсу доцільно утриматися від „агресивної реклами”, у тому числі такої, яка накладається на опубліковану інформацію або у вікно, яку користувачу важко закрити. На веб-ресурсах, цільовою аудиторією є певна вікова група користувачів, оптимальним є розміщення реклами тих товарів та послуг, які призначені саме для цієї вікової групи.

V. Стилістичне оформлення веб-ресурсу

1. Веб-ресурс рекомендується створювати стилістично цілісним за кольоровою гамою та навігацією. Виняток можливий лише для окремих проектів, розташованих на ньому, проте й вони повинні підтримувати стилістичну єдність на своїх сторінках.

2. Кольори веб-ресурсу та його логотипу доцільно узгоджувати один з одним, наприклад, шляхом використання кольорів однієї кольорової гами.

Для спрощення сприйняття інформації, розміщеної на веб-ресурсі, рекомендується використовувати на одній його сторінці до трьох-чотирьох кольорів.

При цьому текст і фон, на якому він розміщений, бажано робити контрастних кольорів: синій на білому, чорний на жовтому, зелений на білому і т.п. Будь-який фоновий малюнок ускладнює сприйняття тексту, тому краще його уникати або зробити мінімально контрастним, в межах однієї кольорової гами.

3. Текст, набраний великими і малими буквами, сприймається легше, ніж набраний літерами однакового розміру. Особливо варто уникати великих обсягів тексту, набраних у ВЕРХНЬОМУ РЕГІСТРІ КЛАВІАТУРИ.

4. Вирівнювати текст бажано по лівому краю, за винятком тих випадків, коли це є творчим завданням (наприклад, фігурні вірші).

5. Текст великого обсягу рекомендується не представляти єдиним блоком, а розбити його на абзаци, відділені один від одного рядком без тексту. Не бажано, щоб довжина електронної сторінки значно перевищувала висоту екрана монітора комп’ютера. Якщо це зробити неможливо, доцільним буде розмістити в нижній частині веб-сторінки кнопку повернення до її верхньої частини, щоб читачеві не було потрібно довго «скролінгувати» до початку сторінки.


  Запитання надсилайте за адресою: ukt_zt@ukr.net  
  ©2006 Управління культури та туризму Житомирської ОДА
©10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25 тел/факс: 8 (0412) 47-22-00