Офіційний веб-сайт
Управління культури Житомирської ОДА

2014-04-09
В Житомирському академічному українському музично-драматичному театрі відбулась прем’єра опери «Катерина»

2014-04-04
ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ КОЛЕГІЇ

2014-03-27
У Малині відбувся обласний конкурс юних бандуристів імені Івана Кривенчука

2014-03-21
У музеї космонавтики ім. С.П. Корольова відбулось відкриття звітної виставки «Космічний мікс 117240 (планета Житомир)»

2014-03-07
Нацдержслужба України відзвітувала про стан виконання Державної цільової програми розвитку держслужби

2014-02-18
Творчий звіт Романівського району «Безсмертна пісня України»

2014-02-12
В Житомирі відбувся V Всеукраїнський літературно-музичний фестиваль вшанування воїнів-інтернаціоналістів «Розстріляна молодість»

2014-02-11
Творчий звіт Ємільчинського району «Ти в моєму серці, Україно, думою Шевченка гомониш»

2014-02-07
Коростенський район презентував свій творчий звіт під назвою «Як хліб насущний, як молитва, Тараса вічний заповіт»


Всі новини 


Що нового на сайті? Анонси заходів Доступ до публічної інформації Накази основної діяльності ІНФОРМАЦІЯ Нормативна база
коврик на стол с картой мира.

Інші інтернет-ресурси:
Урядовий портал
Міністерство культури України


Державна Податкова Адміністрація

Обласна бібліотека для юнацтва
 

Обласна бібліотека для юнацтва Житомирської обласної ради заснована в 1979 році в колишньому маєтку землевласника Аршевського. На сьогодні приміщення бібліотеки є архітектурною пам'яткою.

Це єдина спеціалізована установа по бібліотечно-бібліографічному обслуговуванню юнаків і дівчат в області. Науково-методичний і координаційний центр для бібліотек усіх систем і відомств, що обслуговують юнацтво.

Бібліотека обслуговує читачів віком від 15 до 21 року. Діяльність її спрямована на підвищення якості навчально-учбового процесу, організації змістовного дозвілля, надання кваліфікованої допомоги школам, професійно-технічним училищам, учбовим закладам 1-4 рівня акредитації в навчанні, вихованні, професійній орієнтації учнів, розвитку у них творчої активності свідомого і відповідального відношення до навчання, громадських обов'язків, формування у читачів інтересу до справжніх цінностей світової і вітчизняної культури, популяризацію книги з урахуванням інтересів, запитів, вікових, психологічних, соціальних особливостей читачів, нових явищ і процесів, які проходять в молодіжній сфері.

Бібліотека загальнодоступна, користування бібліотекою безкоштовне. Щорічно бібліотекою обслуговується більше 11 тис. читачів, книговидача становить 276 тис. примірників, відвідування - 85 тис. Порядок обслуговування читачів визначається правилами користування бібліотекою.

Фонд бібліотеки нараховує більше 100 тис. примірників літератури з усіх галузей знань, до 1 тис. кінофонодокументів та до 300 назв молодіжних газет та журналів.

Структура бібліотеки складається з 7 відділів: комплектування і каталогізації; абонементу; читального залу; мистецтва; методично-бібліографічного; збереження, консервації фонду та МБА; матеріально-технічного та господарського постачання.

Кількість працюючих: 29,5 одиниць, в тому числі 19 бібліотечних працівників.

 • Директор Таранюк Галина Олексіївна, 23.09.1957 року народження, очолює бібліотеку з 2012 року.
 • Заступник директора по науковій роботі Кирилюк Аліса Григорівна, 20.04.1967 року народження.

При бібліотеці діє школа правових знань "Підліток", лекторій "Юний краєзнавець", літературно-музична вітальня "Від серця до серця". Форми і методи популяризації книги різноманітні: диспути, дискусії, конкурси, вікторини, брей-ринги, вечори-пам'яті, поваги, зустрічі, літературно-музичні вечори, вернісажи, панорами мистецтва тощо.

Як науково-методичний центр бібліотека розробляє і надсилає до районних і міських бібліотек області сценарії, бібліографічні розвідки, досьє, бібліонариси, рекомендаційні бібліографічні списки, методичні поради. Вивчає і узагальнює передовий досвід роботи з юнацтвом.

Проводить заняття в системі підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, а саме: обласні семінари, семінари-практикуми, творчі лабораторії, 'круглі' столи, стажування новоприйнятих працівників, що обслуговують юнацтво, а також здійснює виїзди в районні та міські бібліотеки для надання методичної та практичної допомоги.

Бібліотека приймає участь в республіканських, обласних соціологічних дослідженнях. Серед найактуальніших - Всеукраїнські: "Молодий читач року", "Краща книга року", "Діагностика фонду українсько-художньої літератури", "Структурно-кількісні аспекти бібліотечно-інформаційного обслуговування"; обласні: "Моральні цінності та орієнтації молоді Житомирщини", "Творча молодь - майбутнє України", "Читач і бібліотекар: етика відносин".

Бібліотека надає додаткові платні послуги такі як:

 • оформлення реєстраційних документів користувачів бібліотеки;
 • продовження строку користування літературою ;
 • нічний абонемент ;
 • резервування літератури (книги підвищеного попиту);
 • перегляд ілюстрованих журналів мод, в'язання.

Обласна бібліотека для юнацтва співпрацює з управлінням у справах сім'ї , молоді та спорту, центром соціальних служб для молоді, громадськими установами, правовими органами, закладами культури, освіти, медицини, центром зайнятості, засобами масової інформації.

 • 10014, м. Житомир, вул. Котовського, 9
 • тел.: (0412) 46-65-91; 47-36-59; 46-65-92
 • E-mail: library_yun@ukr.net
 • http://junbiblzt.at.ua
 • Режим роботи: з 9.00 до 18.00, обслуговування читачів з 10.00 до 18.00, вихідний - субота. Остання середа місяця - санітарний день.
  Запитання надсилайте за адресою: ukt_zt@ukr.net  
  ©2006 Управління культури Житомирської ОДА
©10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25 тел/факс: 8 (0412) 47-22-00