Офіційний веб-сайт
Управління культури Житомирської ОДА

2018-09-18
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", головного спеціаліста Щастної Ганни Владиславівни

2018-09-11
Оголошується конкурс на зайняття вакантних посад в управлінні культури та туризму Житомирської обласної державної адміністрації

2018-09-10
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", головного спеціаліста Докиль Тетяни Юріївни

2018-09-10
Затверджено персональний склад атестаційної комісії управління культури та туризму з атестації педагогічних працівників закладів (установ) освіти сфери культури

2018-08-06
Оголошується конкурс на зайняття вакантної посади головного спеціаліста відділу охорони культурної спадщини та туризму

2018-07-27
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", начальника відділу планово-фінансової роботи - головного бухгалтера Подік Олени Анатоліївни

2018-07-10
Оголошується конкурс на зайняття вакантної посади завідувача сектору у справах релігій та національностей

2018-05-22
Відкритий обласний Конкурс туристичної фотографії з нагоди Дня туризму

2018-05-18
Оголошується конкурс на здобуття обласної літературно-мистецької премії імені Лесі Українки


Всі новини 


Що нового на сайті? Анонси заходів Доступ до публічної інформації Накази основної діяльності ІНФОРМАЦІЯ Нормативна база

Інші інтернет-ресурси:
Урядовий портал
Урядова гаряча лінія
Міністерство культури України
Державна Податкова Адміністрація
Для громадян з порушенням слуху
Банер

Обласна бібліотека для юнацтва
 

Обласна бібліотека для юнацтва Житомирської обласної ради заснована в 1979 році в колишньому маєтку землевласника Аршевського. На сьогодні приміщення бібліотеки є архітектурною пам'яткою.

Це єдина спеціалізована установа по бібліотечно-бібліографічному обслуговуванню юнаків і дівчат в області. Науково-методичний і координаційний центр для бібліотек усіх систем і відомств, що обслуговують юнацтво.

Бібліотека обслуговує читачів віком від 15 до 21 року. Діяльність її спрямована на підвищення якості навчально-учбового процесу, організації змістовного дозвілля, надання кваліфікованої допомоги школам, професійно-технічним училищам, учбовим закладам 1-4 рівня акредитації в навчанні, вихованні, професійній орієнтації учнів, розвитку у них творчої активності свідомого і відповідального відношення до навчання, громадських обов'язків, формування у читачів інтересу до справжніх цінностей світової і вітчизняної культури, популяризацію книги з урахуванням інтересів, запитів, вікових, психологічних, соціальних особливостей читачів, нових явищ і процесів, які проходять в молодіжній сфері.

Бібліотека загальнодоступна, користування бібліотекою безкоштовне. Щорічно бібліотекою обслуговується більше 11 тис. читачів, книговидача становить 276 тис. примірників, відвідування - 85 тис. Порядок обслуговування читачів визначається правилами користування бібліотекою.

Фонд бібліотеки нараховує більше 100 тис. примірників літератури з усіх галузей знань, до 1 тис. кінофонодокументів та до 300 назв молодіжних газет та журналів.

Структура бібліотеки складається з 7 відділів: комплектування і каталогізації; абонементу; читального залу; мистецтва; методично-бібліографічного; збереження, консервації фонду та МБА; матеріально-технічного та господарського постачання.

Кількість працюючих: 29,5 одиниць, в тому числі 19 бібліотечних працівників.

 • Директор Люблянська Олена Василівна, 17.11.1974 року народження, очолює бібліотеку з 27 липня 2017 року.
 • Заступник директора по науковій роботі Кирилюк Аліса Григорівна, 20.04.1967 року народження.

При бібліотеці діє школа правових знань "Підліток", лекторій "Юний краєзнавець", літературно-музична вітальня "Від серця до серця". Форми і методи популяризації книги різноманітні: диспути, дискусії, конкурси, вікторини, брей-ринги, вечори-пам'яті, поваги, зустрічі, літературно-музичні вечори, вернісажи, панорами мистецтва тощо.

Як науково-методичний центр бібліотека розробляє і надсилає до районних і міських бібліотек області сценарії, бібліографічні розвідки, досьє, бібліонариси, рекомендаційні бібліографічні списки, методичні поради. Вивчає і узагальнює передовий досвід роботи з юнацтвом.

Проводить заняття в системі підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, а саме: обласні семінари, семінари-практикуми, творчі лабораторії, 'круглі' столи, стажування новоприйнятих працівників, що обслуговують юнацтво, а також здійснює виїзди в районні та міські бібліотеки для надання методичної та практичної допомоги.

Бібліотека приймає участь в республіканських, обласних соціологічних дослідженнях. Серед найактуальніших - Всеукраїнські: "Молодий читач року", "Краща книга року", "Діагностика фонду українсько-художньої літератури", "Структурно-кількісні аспекти бібліотечно-інформаційного обслуговування"; обласні: "Моральні цінності та орієнтації молоді Житомирщини", "Творча молодь - майбутнє України", "Читач і бібліотекар: етика відносин".

Бібліотека надає додаткові платні послуги такі як:

 • оформлення реєстраційних документів користувачів бібліотеки;
 • продовження строку користування літературою ;
 • нічний абонемент ;
 • резервування літератури (книги підвищеного попиту);
 • перегляд ілюстрованих журналів мод, в'язання.

Обласна бібліотека для юнацтва співпрацює з управлінням у справах сім'ї , молоді та спорту, центром соціальних служб для молоді, громадськими установами, правовими органами, закладами культури, освіти, медицини, центром зайнятості, засобами масової інформації.

 • 10014, м. Житомир, вул. Котовського, 9
 • тел.: (0412) 46-65-91; 47-36-59; 46-65-92
 • E-mail: library_yun@ukr.net
 • http://junbiblzt.at.ua
 • Режим роботи: з 9.00 до 18.00, обслуговування читачів з 10.00 до 18.00, вихідний - субота. Остання середа місяця - санітарний день.
  Запитання надсилайте за адресою: ukt_zt@ukr.net  
  ©2006 Управління культури та туризму Житомирської ОДА
©10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25 тел/факс: 8 (0412) 47-22-00