Офіційний веб-сайт
Управління культури Житомирської ОДА

2018-11-08
Перелік робіт, які подані на здобуття Житомирської обласної краєзнавчої премії 2018 року

2018-10-23
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", головного спеціаліста Бондарчук Алли Іванівни

2018-10-19
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", головного спеціаліста Іщук Олени Сергіївни

2018-10-12
Оголошується конкурс на заміщення посади генерального директора КП “Житомирська обласна філармонія імені Святослава Ріхтера” Житомирської обласної ради

2018-10-05
Запрошуємо до участі у Фотоконкурсі-фотовиставці "Рідний край - моє Полісся"

2018-10-05
Житомир готується приймати Міжнародну хореографічну асамблею імені Н.Скорульської

2018-10-05
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", головного спеціаліста Волинець Руслани Петрівни

2018-10-03
ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС НА ЗДОБУТТЯ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ КРАЄЗНАВЧОЇ ПРЕМІЇ

2018-09-18
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", головного спеціаліста Щастної Ганни Владиславівни


Всі новини 


Що нового на сайті? Анонси заходів Доступ до публічної інформації Накази основної діяльності ІНФОРМАЦІЯ Нормативна база

Інші інтернет-ресурси:
Урядовий портал
Урядова гаряча лінія
Міністерство культури України
Державна Податкова Адміністрація
Для громадян з порушенням слуху
Банер

Обласна бібліотека для юнацтва
 

Обласна бібліотека для юнацтва Житомирської обласної ради заснована в 1979 році в колишньому маєтку землевласника Аршевського. На сьогодні приміщення бібліотеки є архітектурною пам'яткою.

Це єдина спеціалізована установа по бібліотечно-бібліографічному обслуговуванню юнаків і дівчат в області. Науково-методичний і координаційний центр для бібліотек усіх систем і відомств, що обслуговують юнацтво.

Бібліотека обслуговує читачів віком від 15 до 21 року. Діяльність її спрямована на підвищення якості навчально-учбового процесу, організації змістовного дозвілля, надання кваліфікованої допомоги школам, професійно-технічним училищам, учбовим закладам 1-4 рівня акредитації в навчанні, вихованні, професійній орієнтації учнів, розвитку у них творчої активності свідомого і відповідального відношення до навчання, громадських обов'язків, формування у читачів інтересу до справжніх цінностей світової і вітчизняної культури, популяризацію книги з урахуванням інтересів, запитів, вікових, психологічних, соціальних особливостей читачів, нових явищ і процесів, які проходять в молодіжній сфері.

Бібліотека загальнодоступна, користування бібліотекою безкоштовне. Щорічно бібліотекою обслуговується більше 11 тис. читачів, книговидача становить 276 тис. примірників, відвідування - 85 тис. Порядок обслуговування читачів визначається правилами користування бібліотекою.

Фонд бібліотеки нараховує більше 100 тис. примірників літератури з усіх галузей знань, до 1 тис. кінофонодокументів та до 300 назв молодіжних газет та журналів.

Структура бібліотеки складається з 7 відділів: комплектування і каталогізації; абонементу; читального залу; мистецтва; методично-бібліографічного; збереження, консервації фонду та МБА; матеріально-технічного та господарського постачання.

Кількість працюючих: 29,5 одиниць, в тому числі 19 бібліотечних працівників.

 • Директор Люблянська Олена Василівна, 17.11.1974 року народження, очолює бібліотеку з 27 липня 2017 року.
 • Заступник директора по науковій роботі Кирилюк Аліса Григорівна, 20.04.1967 року народження.

При бібліотеці діє школа правових знань "Підліток", лекторій "Юний краєзнавець", літературно-музична вітальня "Від серця до серця". Форми і методи популяризації книги різноманітні: диспути, дискусії, конкурси, вікторини, брей-ринги, вечори-пам'яті, поваги, зустрічі, літературно-музичні вечори, вернісажи, панорами мистецтва тощо.

Як науково-методичний центр бібліотека розробляє і надсилає до районних і міських бібліотек області сценарії, бібліографічні розвідки, досьє, бібліонариси, рекомендаційні бібліографічні списки, методичні поради. Вивчає і узагальнює передовий досвід роботи з юнацтвом.

Проводить заняття в системі підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, а саме: обласні семінари, семінари-практикуми, творчі лабораторії, 'круглі' столи, стажування новоприйнятих працівників, що обслуговують юнацтво, а також здійснює виїзди в районні та міські бібліотеки для надання методичної та практичної допомоги.

Бібліотека приймає участь в республіканських, обласних соціологічних дослідженнях. Серед найактуальніших - Всеукраїнські: "Молодий читач року", "Краща книга року", "Діагностика фонду українсько-художньої літератури", "Структурно-кількісні аспекти бібліотечно-інформаційного обслуговування"; обласні: "Моральні цінності та орієнтації молоді Житомирщини", "Творча молодь - майбутнє України", "Читач і бібліотекар: етика відносин".

Бібліотека надає додаткові платні послуги такі як:

 • оформлення реєстраційних документів користувачів бібліотеки;
 • продовження строку користування літературою ;
 • нічний абонемент ;
 • резервування літератури (книги підвищеного попиту);
 • перегляд ілюстрованих журналів мод, в'язання.

Обласна бібліотека для юнацтва співпрацює з управлінням у справах сім'ї , молоді та спорту, центром соціальних служб для молоді, громадськими установами, правовими органами, закладами культури, освіти, медицини, центром зайнятості, засобами масової інформації.

 • 10014, м. Житомир, вул. Котовського, 9
 • тел.: (0412) 46-65-91; 47-36-59; 46-65-92
 • E-mail: library_yun@ukr.net
 • http://junbiblzt.at.ua
 • Режим роботи: з 9.00 до 18.00, обслуговування читачів з 10.00 до 18.00, вихідний - субота. Остання середа місяця - санітарний день.
  Запитання надсилайте за адресою: ukt_zt@ukr.net  
  ©2006 Управління культури та туризму Житомирської ОДА
©10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25 тел/факс: 8 (0412) 47-22-00