Офіційний веб-сайт
Управління культури Житомирської ОДА

2018-09-11
Оголошується конкурс на зайняття вакантних посад в управлінні культури та туризму Житомирської обласної державної адміністрації

2018-09-10
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", головного спеціаліста Докиль Тетяни Юріївни

2018-09-10
Затверджено персональний склад атестаційної комісії управління культури та туризму з атестації педагогічних працівників закладів (установ) освіти сфери культури

2018-08-06
Оголошується конкурс на зайняття вакантної посади головного спеціаліста відділу охорони культурної спадщини та туризму

2018-07-27
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", начальника відділу планово-фінансової роботи - головного бухгалтера Подік Олени Анатоліївни

2018-07-10
Оголошується конкурс на зайняття вакантної посади завідувача сектору у справах релігій та національностей

2018-05-22
Відкритий обласний Конкурс туристичної фотографії з нагоди Дня туризму

2018-05-18
Оголошується конкурс на здобуття обласної літературно-мистецької премії імені Лесі Українки

2018-04-25
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", спеціаліста Мозговенко Оксани Миколаївни


Всі новини 


Що нового на сайті? Анонси заходів Доступ до публічної інформації Накази основної діяльності ІНФОРМАЦІЯ Нормативна база

Інші інтернет-ресурси:
Урядовий портал
Урядова гаряча лінія
Міністерство культури України
Державна Податкова Адміністрація
Для громадян з порушенням слуху
Банер

Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олега Ольжича
 

Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олега Ольжича - одна із найстаріших бібліотек України. Вона була відкрита 10 квітня 1866 року як Житомирська публічна бібліотека майже одночасно з Київською і Кам'янець-Подільською.

Про значення бібліотеки, її роль у культурному житті того періоду свідчить те, що майже одночасно з відкриттям бібліотеки, при ній було створено музей. Тепер це Житомирський обласний краєзнавчий музей. 2 грудня 1900 р. у приміщенні бібліотеки відбулося організаційне засідання 'Товариства дослідників Волині' ' одного із перших в Україні наукових краєзнавчих товариств. Символічним є те, що після тривалої перерви, в 1990 році в приміщенні бібліотеки відбулися установчі збори науково-краєзнавчого товариства дослідників Волині (Житомирщини), яке відновило свою діяльність.

Послугами бібліотеки у різні часи користувалися Михайло Коцюбинський, Олександр Купрін, Саша Чорний, Олександр Довженко, Іван Кочерга, Григорій Мачтет, Лев Нікулін, Василь Земляк, Борис Тен та багато інших відомих людей.

В 1937 році при утворенні Житомирської області бібліотека отримала статус обласної і з того часу стала інформаційно-методичним та координаційним центром з питань бібліотекознавства і бібліографії для бібліотек усіх систем і відомств області.

В 1978 році для бібліотеки збудовано за типовим проектом спеціалізоване приміщення в центрі міста. Тут створено зручні умови для плідної праці з книгою та змістовного відпочинку.

Сьогодні обласна універсальна наукова бібліотека провідний просвітницький і культурний центр області і міста, депозитарій краєзнавчих видань, найбільше сховище творів друку області, де зберігається близько 800 тис. книг, періодичних видань, аудіовізуальних і образотворчих матеріалів, карт, нот, CD-ROM та інших документів з усіх галузей знань. Щорічно бібліотека обслуговує понад 30 тис. користувачів (майже кожен десятий житель міста), яким видається понад 780 тис. примірників видань.

Головною метою своєї діяльності працівники бібліотеки вважають забезпечення потреб користувачів в інформації не тільки традиційними засобами, а також на основі передових інформаційних технологій. Комп'ютеризація бібліотечно-бібліографічних процесів забезпечила підвищення оперативності і якості обслуговування користувачів, надала можливість отримувати необхідну інформацію через Інтернет. В бібліотеці створено за сприяння Посольства США в Україні Інтернет-центр, інформаційно-бібліотечний центр "Вікно в Америку" в яких активну участь приймають волонтери Корпусу Миру.

Багато уваги приділяється організації дозвілля читачів, у бібліотеці відбуваються літературні і музичні вечори, презентації нових видань, зустрічі з літераторами, науковцями, митцями, виставки творів мистецтва. У приміщенні бібліотеки діє один із найбільших і популярних в місті і області виставкових залів, де систематично проводяться художні і фотовиставки, експозиції прикладного декоративного мистецтва, народних промислів.

Бібліотека має розгалужену структуру, яка включає 20 відділів і секторів.

Довідкова інформація:

  • Бібліотека обслуговує читачів з понеділка по четвер з 10.00 до 19.00; в суботу і неділю з 11.00 до 19.00
  • Вихідний день п'ятниця; остання середа місяця - санітарний день
  • 10014, м. Житомир, Новий бульвар, 4
  • Проїзд до бібліотеки: тролейбуси 1, 2, 3, 8 до зупинки "Майдан Рад".
  • E-mail: admin@lib.zt.ua
  • http://lib.zt.ua
  • КОНТАКТНІ ДАНІ

  Запитання надсилайте за адресою: ukt_zt@ukr.net  
  ©2006 Управління культури та туризму Житомирської ОДА
©10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25 тел/факс: 8 (0412) 47-22-00