Офіційний веб-сайт
Управління культури Житомирської ОДА

2018-07-10
Оголошується конкурс на зайняття вакантної посади завідувача сектору у справах релігій та національностей

2018-05-22
Відкритий обласний Конкурс туристичної фотографії з нагоди Дня туризму

2018-05-18
Оголошується конкурс на здобуття обласної літературно-мистецької премії імені Лесі Українки

2018-04-25
Розпочато проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади", спеціаліста Мозговенко Оксани Миколаївни

2018-04-04
«Folknery» по-житомирськи: На велосипедах прямісінько у відкритий космос. Концерт гурту в музеї космонавтики ім. Корольова

2018-03-22
Оголошується конкурс на зайняття вакантної посади спеціаліста відділу планово-фінансової роботи

2018-03-21
Оголошується конкурс на зайняття вакантної посади заступника начальника відділу планово-фінансової роботи

2018-02-17
Відбувся обласний етап Всеукраїнського огляду-конкурсу за програмою Українського фонду культури

2018-01-29
Запрошуємо до участі у щорічному обласному конкурсі читців-декламаторів, присвяченого річниці від дня народження Лесі Українки


Всі новини 


Що нового на сайті? Анонси заходів Доступ до публічної інформації Накази основної діяльності ІНФОРМАЦІЯ Нормативна база

Інші інтернет-ресурси:
Урядовий портал
Урядова гаряча лінія
Міністерство культури України
Державна Податкова Адміністрація
Для громадян з порушенням слуху

Обласна бібліотека для дітей
 

У мальовничому куточку Житомира на вул. Пушкінській, 36 серед розлогих багаторічних каштанів, в парковій зоні розташувалося старовинне приміщення обласної бібліотеки для дітей.

Обласна бібліотека для дітей - одна з перших бібліотек Житомирщини. 16 серпня 1938 року при Житомирському палаці піонерів була створена обласна книгозбірня, яка напередодні війни обслуговувала понад 3,5 тисячі юних житомирян і налічувала майже 25 тисяч одиниць зберігання. Під час війни внаслідок прямого попадання бомби в пожежі загинуло 80% фонду. Проте вже 1 травня 1944 року бібліотека знову почала працювати. Її фонди комплектувалися книгами Московського будинку книг та благодійними зібраннями з особистих бібліотек житомирян.

В 1945 році бібліотека для дітей нараховувала 2.5 тисячі читачів і видала близько 20 тисяч примірників літератури. Тоді ж вона оселилася в двоповерховому будинку по вулиці Котовського, 11, де й знаходилась до 1979 року.

У 1950 - 60-ті роки фонд бібліотеки зріс втричі, а кількість читачів сягнула 4 тисяч.

1979 рік став знаменною віхою в історії дитячої бібліотеки. Їй було надано відремонтоване приміщення колишньої обласної наукової бібліотеки, побудоване ще у 1879 році і внесене в реєстр пам'яток архітектури.

Після новосілля дитячої бібліотеки число читачів та книжок невпинно зростає. Нині головна дитяча книгозбірня налічує понад 177 тисячі одиниць зберігання і обслуговує більше 11 тисяч читачів, в тому числі понад півтори тисячі користувачів обслуговуються у Інтернет-центрі.

Сьогодні на часі новий етап впровадження електронних технологій, від яких в значній мірі залежить формування інформаційного суспільства та інформаційної культури читачів-дітей. В рамках програми "Інтернет для читачів публічних бібліотек" (LEAP ІІІ) на базі бібліотеки діє за фінансової підтримки Посольства США в Україні Інтернет - центр, який дає читачам можливість доступу до всесвітньої інформаційної мережі.

Орієнтуючись на зміни ролі бібліотек в сучасному інформаційному суспільстві, бібліотека надає вільний доступ користувачам-дітям та організаторам дитячого читання до друкованих джерел інформації та електронних ресурсів Інтернет.

Щороку бібліотека обслуговує більше 11 тис. користувачів, яким видається понад 200 тис. примірників літератури.

Повнота і якісний склад інформаційного ресурсу забезпечуються щорічними надходженнями приблизно 6 тис. нових книжкових видань та 200 найменувань періодики для всіх категорій користувачів. На початок 2006р. книжковий фонд бібліотеки становив 177 тис. примірників.

З 2003р. в бібліотеці діє Інтернет - центр, відкритий за фінансової підтримки Посольства США в Україні по гранту "Інтернет для читачів публічних бібліотек", який надає можливість безкоштовного доступу користувачам до ресурсів всесвітньої електронної мережі.

В 2004 році бібліотека створила власний сайт, де розміщує інформацію про ресурси, послуги, новини бібліотечного життя.

З метою ефективного залучення дітей до читання бібліотека намагається нетрадиційно подавати інформацію через організацію різнопланових книжкових виставок, стендів, тематичних підбірок. Ведеться постійний пошук цікавих форм масової роботи, які відповідали б очікуванням читачів-дітей: несли пізнавальну інформацію, були б видовищними, емоційними та привабливими. Таких заходів в бібліотеці протягом року проводиться більше 50.

Великої творчої ініціативи, зусиль вимагає організація і проведення в масштабах області щорічного Всеукраїнського тижня дитячої і юнацької книги та традиційних Всеукраїнських конкурсів "Кращий читач року" та "Хочу читати".

Забезпечення соціальної місії бібліотечного обслуговування проводиться через реабілітаційну, благодійницьку, творчу діяльність з дітьми-інвалідами, сиротами, дітьми з малозабезпечених та багатодітних родин. Бібліотека співпрацює з клубом дітей-інвалідів "Надія", українсько-швейцарським благодійним фондом Грін Крос Україна, благодійним фондом "Спасіння", реабілітаційним центром "Поклик" при міській дитячій лікарні.

Задоволенню особистих потреб дітей у дозвіллі, пізнанні, творчості сприяє діяльність читацьких клубів та об'єднань за інтересами таких як: клуб родинного спілкування "Родина", студія обдарованих дітей "Дебют", об'єднання юних краєзнавців "Полісяночка", клуб шанувальників мистецтва "Джерельце".

Методичне забезпечення роботи дитячих та шкільних бібліотек області здійснюється в координації з іншими обласними методичними центрами та Житомирським факультетом Державної академії керівних кадрів культури і туризму і спрямовується, в основному, на надання консультативної допомоги бібліотекам на місцях та підвищення фахового рівня бібліотечних спеціалістів.

Сьогодні бібліотека є культурно-інформаційним та дозвілевим центром, який сприяє задоволенню потреб юних користувачів у духовному та інтелектуальному розвитку, самопізнанні і самоосвіті, інтеграції їх у соціально-культурне середовище суспільства через читання дітей.

Бібліотечний фонд 177 тис. примірників, щорічні надходження близько 6 тис. книг.

Лепілкіна Ольга Григорівна - директор обласної бібліотеки для дітей Житомирської обласної ради.

Загальна кількість працюючих - 37, бібліотечних працівників - 23.

Послуги обласної бібліотеки для дітей:

 • надання користувачам-дітям та організаторам дитячого читання вільного доступу до друкованих джерел інформації через обслуговування у відділах абонементів та читальних залах;
 • безкоштовне обслуговування користувачів з використанням інформаційних ресурсів мережі Інтернет;
 • надання додаткових платних послуг користувачам для підвищення комфортності і оперативності їх обслуговування;
 • довідково-бібліографічне обслуговування користувачів, надання бібліографічних довідок;
 • виховання інформаційної та комп'ютерної грамотності читачів-дітей з метою оптимізації пошуку інформації;
 • організація дозвілевої діяльності читачів-дітей через масові форми бібліотечної роботи, функціонування читацьких об'єднань та клубів за інтересами;
 • консультативно-методична допомога дитячим бібліотекам області всіх рівнів шляхом виїздів на місця та організації професійних навчань;
 • створення та видання довідково-бібліографічних та інформаційно-рекомендаційних видань для читачів-дітей та організаторів дитячого читання.

Довідкова інформація:

 • 10008, м. Житомир, вул. Пушкінська, 36.
 • тел. 22-46-58
 • Розпорядок роботи: щоденно з 10:00 до 18:00, крім суботи та святкових днів.
 • E-mail: zhytomyrobd@gmail.com
 • http://childlibr.org.ua
  Запитання надсилайте за адресою: ukt_zt@ukr.net  
  ©2006 Управління культури та туризму Житомирської ОДА
©10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25 тел/факс: 8 (0412) 47-22-00