Офіційний веб-сайт
Управління культури Житомирської ОДА

2017-12-28
Привітання з Новим роком та Різдвом Христовим

2017-12-17
Відбувся ХІІ Фестиваль польської колядки на Житомирщині

2017-12-11
Відкриття персональної виставки майстрів народної творчості соломоплетіння

2017-12-05
Ювілейні зустрічі до 120-річчя від дня народження Бориса Тена

2017-11-22
ВІдкриття музею історії Поліського академічного ансамблю пісні і танцю Льонок імені Івана Сльоти

2017-11-22
УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗАМІЩЕННЯ ВАКАНТНОЇ ПОСАДИ СПЕЦІАЛІСТА ВІДДІЛУ ПЛАНОВО-ФІНАНСОВОЇ РОБОТИ

2017-11-15
Відкритий конкурс бандуристів імені Володимира Кабачка у місті Полтаві

2017-11-14
Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й.Д. Буханчука запрошує на відкриття виставки Володимира Дзюбенка

2017-11-14
22-24 листопада 2017 року відбудеться VIII Міжнародний фестиваль інструментальної музики "Сонячні кларнети"


Всі новини 


Що нового на сайті? Анонси заходів Доступ до публічної інформації Накази основної діяльності ІНФОРМАЦІЯ Нормативна база

Інші інтернет-ресурси:
Урядовий портал
Урядова гаряча лінія
Міністерство культури України
Державна Податкова Адміністрація

Обласна бібліотека для дітей
 

У мальовничому куточку Житомира на вул. Пушкінській, 36 серед розлогих багаторічних каштанів, в парковій зоні розташувалося старовинне приміщення обласної бібліотеки для дітей.

Обласна бібліотека для дітей - одна з перших бібліотек Житомирщини. 16 серпня 1938 року при Житомирському палаці піонерів була створена обласна книгозбірня, яка напередодні війни обслуговувала понад 3,5 тисячі юних житомирян і налічувала майже 25 тисяч одиниць зберігання. Під час війни внаслідок прямого попадання бомби в пожежі загинуло 80% фонду. Проте вже 1 травня 1944 року бібліотека знову почала працювати. Її фонди комплектувалися книгами Московського будинку книг та благодійними зібраннями з особистих бібліотек житомирян.

В 1945 році бібліотека для дітей нараховувала 2.5 тисячі читачів і видала близько 20 тисяч примірників літератури. Тоді ж вона оселилася в двоповерховому будинку по вулиці Котовського, 11, де й знаходилась до 1979 року.

У 1950 - 60-ті роки фонд бібліотеки зріс втричі, а кількість читачів сягнула 4 тисяч.

1979 рік став знаменною віхою в історії дитячої бібліотеки. Їй було надано відремонтоване приміщення колишньої обласної наукової бібліотеки, побудоване ще у 1879 році і внесене в реєстр пам'яток архітектури.

Після новосілля дитячої бібліотеки число читачів та книжок невпинно зростає. Нині головна дитяча книгозбірня налічує понад 177 тисячі одиниць зберігання і обслуговує більше 11 тисяч читачів, в тому числі понад півтори тисячі користувачів обслуговуються у Інтернет-центрі.

Сьогодні на часі новий етап впровадження електронних технологій, від яких в значній мірі залежить формування інформаційного суспільства та інформаційної культури читачів-дітей. В рамках програми "Інтернет для читачів публічних бібліотек" (LEAP ІІІ) на базі бібліотеки діє за фінансової підтримки Посольства США в Україні Інтернет - центр, який дає читачам можливість доступу до всесвітньої інформаційної мережі.

Орієнтуючись на зміни ролі бібліотек в сучасному інформаційному суспільстві, бібліотека надає вільний доступ користувачам-дітям та організаторам дитячого читання до друкованих джерел інформації та електронних ресурсів Інтернет.

Щороку бібліотека обслуговує більше 11 тис. користувачів, яким видається понад 200 тис. примірників літератури.

Повнота і якісний склад інформаційного ресурсу забезпечуються щорічними надходженнями приблизно 6 тис. нових книжкових видань та 200 найменувань періодики для всіх категорій користувачів. На початок 2006р. книжковий фонд бібліотеки становив 177 тис. примірників.

З 2003р. в бібліотеці діє Інтернет - центр, відкритий за фінансової підтримки Посольства США в Україні по гранту "Інтернет для читачів публічних бібліотек", який надає можливість безкоштовного доступу користувачам до ресурсів всесвітньої електронної мережі.

В 2004 році бібліотека створила власний сайт, де розміщує інформацію про ресурси, послуги, новини бібліотечного життя.

З метою ефективного залучення дітей до читання бібліотека намагається нетрадиційно подавати інформацію через організацію різнопланових книжкових виставок, стендів, тематичних підбірок. Ведеться постійний пошук цікавих форм масової роботи, які відповідали б очікуванням читачів-дітей: несли пізнавальну інформацію, були б видовищними, емоційними та привабливими. Таких заходів в бібліотеці протягом року проводиться більше 50.

Великої творчої ініціативи, зусиль вимагає організація і проведення в масштабах області щорічного Всеукраїнського тижня дитячої і юнацької книги та традиційних Всеукраїнських конкурсів "Кращий читач року" та "Хочу читати".

Забезпечення соціальної місії бібліотечного обслуговування проводиться через реабілітаційну, благодійницьку, творчу діяльність з дітьми-інвалідами, сиротами, дітьми з малозабезпечених та багатодітних родин. Бібліотека співпрацює з клубом дітей-інвалідів "Надія", українсько-швейцарським благодійним фондом Грін Крос Україна, благодійним фондом "Спасіння", реабілітаційним центром "Поклик" при міській дитячій лікарні.

Задоволенню особистих потреб дітей у дозвіллі, пізнанні, творчості сприяє діяльність читацьких клубів та об'єднань за інтересами таких як: клуб родинного спілкування "Родина", студія обдарованих дітей "Дебют", об'єднання юних краєзнавців "Полісяночка", клуб шанувальників мистецтва "Джерельце".

Методичне забезпечення роботи дитячих та шкільних бібліотек області здійснюється в координації з іншими обласними методичними центрами та Житомирським факультетом Державної академії керівних кадрів культури і туризму і спрямовується, в основному, на надання консультативної допомоги бібліотекам на місцях та підвищення фахового рівня бібліотечних спеціалістів.

Сьогодні бібліотека є культурно-інформаційним та дозвілевим центром, який сприяє задоволенню потреб юних користувачів у духовному та інтелектуальному розвитку, самопізнанні і самоосвіті, інтеграції їх у соціально-культурне середовище суспільства через читання дітей.

Бібліотечний фонд 177 тис. примірників, щорічні надходження близько 6 тис. книг.

Лепілкіна Ольга Григорівна - директор обласної бібліотеки для дітей Житомирської обласної ради.

Загальна кількість працюючих - 37, бібліотечних працівників - 23.

Послуги обласної бібліотеки для дітей:

 • надання користувачам-дітям та організаторам дитячого читання вільного доступу до друкованих джерел інформації через обслуговування у відділах абонементів та читальних залах;
 • безкоштовне обслуговування користувачів з використанням інформаційних ресурсів мережі Інтернет;
 • надання додаткових платних послуг користувачам для підвищення комфортності і оперативності їх обслуговування;
 • довідково-бібліографічне обслуговування користувачів, надання бібліографічних довідок;
 • виховання інформаційної та комп'ютерної грамотності читачів-дітей з метою оптимізації пошуку інформації;
 • організація дозвілевої діяльності читачів-дітей через масові форми бібліотечної роботи, функціонування читацьких об'єднань та клубів за інтересами;
 • консультативно-методична допомога дитячим бібліотекам області всіх рівнів шляхом виїздів на місця та організації професійних навчань;
 • створення та видання довідково-бібліографічних та інформаційно-рекомендаційних видань для читачів-дітей та організаторів дитячого читання.

Довідкова інформація:

 • 10008, м. Житомир, вул. Пушкінська, 36.
 • тел. 22-46-58
 • Розпорядок роботи: щоденно з 10:00 до 18:00, крім суботи та святкових днів.
 • E-mail: zhytomyrobd@gmail.com
 • http://childlibr.org.ua
  Запитання надсилайте за адресою: ukt_zt@ukr.net  
  ©2006 Управління культури Житомирської ОДА
©10014, м. Житомир, вул. Мала Бердичівська, 25 тел/факс: 8 (0412) 47-22-00